Skocz do zawartościZdjęcie

Ogrzewanie domu panelami na podczerwień


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 Alaaa01

Napisano 30 lipiec 2018 18:19

Mam sporo znajomych którzy się teraz budują, i widzę, że w większości decydują się na pompę ciepła. Jest to po prostu najbardziej ekonomiczny wybór, taka inwestycja, która się dość szybko zwraca.  Często razem z pompą ciepłą montują panele fotowoltaiczne, co jeszcze bardziej obniża późniejsze koszty ogrzewania. Dla wielu osób, ważne jest też to, że jest to system ekologiczny. Warto przed podjęciem decyzji o konkretnym sposobie ogrzewanie domu, popatrzeć na pompy ciepła np. na stronie firmy http://oemsolar.pl/ - firmy, która od lat specjalizuje się w tego typu instalacjach, i poważniej rozważyć jej montaż.


  • 0

#42 maciek88

Napisano 31 lipiec 2018 17:23

Piersze slysze o czyms takim.


  • 0

#43 jotek

Napisano 23 sierpień 2018 11:24

Moim zdaniem to każde rozwiązanie, które jest ekologiczne i komfortowe jest jak najbardziej ok. 

Wiecie, że można nieźle zwiększyć wydajność swojego kotła grzewczego zlecając jego przegląd w firmie serwisowej?

Tak, tak!

Tutaj możecie sobie o tym poczytać --> http://in-serwis.pl/


  • 0

#44 Mikolaj

Napisano 3 wrzesień 2018 13:38

Teraz, jeśli chodzi o ogrzewanie, to najlepiej wybierać coś z odnawialnych źródeł energii. Pompa ciepła to chyba najbardziej ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie w dodatku, może być zamontowana praktycznie wszędzie. Tym bardziej że jest kilka rodzajów pomp (gruntowe, powietrzne, wodne), i zależnie od warunków można wybrać najbardziej nam pasującą. Firma http://dimplex.pl/, ma wszystkie rodzaje pomp i duże doświadczenie w ich montażu, więc zawsze można się ich poradzić, która pompa będzie najlepsza.


  • 0

#45 Eliza

Napisano 7 wrzesień 2018 06:39

O pompach ciepła sporo słyszałam, ale trochę przerażają mnie koszty ich instalacji. Dlatego my mamy w domu kocioł gazowy, dokładnie ten model - https://bongioanni.pl/play/. Cena bardzo przystępna, a kocioł wydajny, energooszczędny, bardzo nowoczesny i co ważne z łatwym dostępu od przodu do całego mechanizmu. I tak samo jak pompa ciepła jest to ogrzewanie bezobsługowe - bardzo wygodne.


  • 0

#46 sochaN

Napisano 12 wrzesień 2018 21:02

Pompa ciepła nie jest aż tak dobrym rozwiązaniem. Może jej eksploatacja jest tania ale koszt zakupu to koszmar. A panele to czysta oszczędność podczas instalacji i trochę droższa eksploatacja. Poziom obsługi porównywalny. Najlepiej policzyć koszt eksploatacji oraz koszt inwestycji razem i zobaczyć po ilu latach to się zrówna. Nam wyszło, że po 20 latach pompa ciepła zacznie przynosić korzyści. Zakładając że jej sprawność będzie identyczna jak na początku i nie będzie wymagała żadnych napraw. A skoro pompa ciepła to urządzenie mechaniczne to raczej wątpliwe by bezawaryjnie pracowała przez tak długi czas.


  • 0

#47 jjusti18

Napisano 26 marzec 2019 09:24

Przyzna się szczerzę, że pierwszy raz słyszę o tego typu ogrzewaniu i nawet nie wiem... Ale jakoś nie przekonuje mnie... Chyba jednak zdecyduje się na tradycyjną formę ogrzewania domu. Tym bardziej, że teraz znalazłam na stronie  sklepenergii.pl (link)  grzejniki w konkurencyjnej cenie.


  • 0

#48 bierendaa

Napisano 19 czerwiec 2019 09:46

A ja z kolei postawiłam na pompę ciepła i jestem mega zadowolona. Jest to bardzo oszczędne rozwiązanie na ogrzewanie domu :) Wspólnie z firmą Erco Łódź http://erco-lodz.pl/ jakoś przez to przebrnęliśmy, w moim domu wystąpiło kilka problemów, ale fachowcy sobie świetnie poradzili. Zajrzyjcie sobie też do tej firmy, z pewnością mogę ich polecić. Sama obsługa klienta jest tu na wysokim poziomie, a realizacje są wykonywane terminowo.


  • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com