Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wzmocnić paznokcie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 szczotka

Napisano 22 marzec 2013 08:59

Mam bardzo słabe, cienkie i łamliwe paznokcie, właściwie mam tak, od kiedy pamiętam. Często je maluję, bo to je trochę utwardza, ale przez to, że są takie miękkie, to lakier szybko z nich odpryskuje. Czym wzmocnić paznokcie? Macie jakieś sprawdzone sposoby?
  • 0

#2 moonlight

Napisano 22 marzec 2013 09:14

Polecam jedwab do włosów. Jest dostępny w malutkich buteleczkach. Wystarczy kropla na kilka paznokci :) Świetnie działa :) Koszt to jakieś 10 zł za buteleczkę. W większości drogerii jest.
  • 0

www.drogeria-ekologiczna.pl - zapraszam na eko-zakupy
Sprawdź aktualne PROMOCJE :gamer:

www.podpaski-wielorazowe.plzapraszam też tutaj :)

#3 ferraq

Napisano 22 marzec 2013 21:41

Mam jedwab, ale nigdy nie pomyślałam by go do paznokci stosować. Olejek rycynowy podobno pomaga, albo kosmetyki z keratyną, które odbudowują płytkę paznokcia.
  • 0

#4 moonlight

Napisano 22 marzec 2013 21:45

Mam jedwab, ale nigdy nie pomyślałam by go do paznokci stosować. Olejek rycynowy podobno pomaga, albo kosmetyki z keratyną, które odbudowują płytkę paznokcia.

jedwab, jedwab, jedwab. Jest genialny :)
  • 0

#5 Luthienna

Napisano 22 marzec 2013 21:47

muszę spróbować :) nie maluję paznokci, więc moze tym jedwabiem zadziałam?
  • 0

Mężczyzna traktujący kobietę jak księżniczkę udowadnia, że był wychowywany przez królową.

#6 moonlight

Napisano 22 marzec 2013 21:49

muszę spróbować :) nie maluję paznokci, więc moze tym jedwabiem zadziałam?

ale to najlepiej na noc, żeby się wchłonął. On jest taki gęsty i lekko tłusty.
  • 0

#7 minka5

Napisano 25 marzec 2013 14:04

jedwab na paznokcie? ciekawe, ale ja jakoś nie jestem przekonana, bo mi na włosy nic nie działał, ale może miałam jakiś marnej jakości po prostu. Ja na paznokcie mam teraz taką odżywkę: http://www.gal.com.p...keratynowa.html, bardzo fajna moim zdaniem, w przystępnej cenie, paznokcie mi się po niej wyraźnie wzmocniły. Można ją też stosować na brwi i rzęsy, ale jeszcze nie próbowałam. 

• 0

#8 szczotka

Napisano 26 marzec 2013 09:04

Ja też używałam jedwabiu do włosów, ale nie przynosił oczekiwanych efektów, zamiast je wygładzić, to były jeszcze bardziej napuszone. Nawet nie wiedziałam, ze na paznokcie też sie go używa.

minka5, muszę poszukać tej odżywki keratynowej, mam nadzieję, że pomoże.

• 0

#9 marika89

Napisano 27 marzec 2013 22:39

Jedwab jest do włosów, choć często można go spotkać w odżywkach w lakierze, ale szału nie robi. Trzeba się dobrze odżywiać, żeby mieć mocne paznokcie. Polecam wcinać pyłek kwiatowy - koszt kuracji miesięcznej to ok. 8zł. Nie jest zbyt dobry w smaku, ale da się wytrzymać.

• 0

#10 Cobra

Napisano 27 marzec 2013 23:08

o ile ktoś nie jest alergikiem

• 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

- To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili!
- A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

#11 marika89

Napisano 27 marzec 2013 23:11

Pierwsze słyszę, żeby ktoś miała alergię na pyłek kwiatowy, który się wcina. Ja jestem alegrikiem niezdiagnozowanym (jak to powiedziała mi pani alergolog), jem pyłek od 3 miesięcy i jest wszytsko ok. Poza tym nie spotkałam się z przeciwwskazaniami do jedzenia pyłku.

• 0

#12 Luthienna

Napisano 27 marzec 2013 23:11

czy ten pyłek ma jeszcze inne zastosowania? właściwości? ja lubię wszystko co niedobre hehehe

Jedwabiu spróbuję, bo wiecie co jednemu pomaga innemu niekoniecznie więc warto spróbowac osobiście. Na włosy na przykład  nie dla mnie...

• 0

Mężczyzna traktujący kobietę jak księżniczkę udowadnia, że był wychowywany przez królową.

#13 marika89

Napisano 27 marzec 2013 23:16

Pyłek ma wit. A, B1, B2, B6< B12, C, D, E, H, M, Bw, P, PP a ponadto magnez, wapń, miedź, żelazo, krzem, fosfor, siarkę, chlor i mangan... czego chcieć więcej? :)

• 0

#14 Luthienna

Napisano 27 marzec 2013 23:17

o cholera, sporo tego...

Siarka mnie intryguje diabeł powinien spróbować :haha:

• 0

#15 freya

Napisano 28 marzec 2013 14:20

Odpowiednia dieta, bogata w witaminy i substancje odżywcze to podstawa. Można jakimś suplementem się wspomóc, ale same tabletki niewiele dają. A najlepiej kompleksowo: witaminy i fachowa pielęgnacja całych dłoni: z peelingiem, parafiną, manicure japońskim. Ja to robię w salonie w Krakowie (Dermique) i paznokcie mam piękne, naturalne i zdrowe, żadnych tipsów.

• 0

#16 moonlight

Napisano 28 marzec 2013 14:37

i jeszcze jedna ważna rzecz. Jeśli się zmywa ręcznie, to ważne żeby używać delikatnego płynu, albo zmywać w rękawiczkach.

• 0

#17 Cobra

Napisano 28 marzec 2013 18:30

Pierwsze słyszę, żeby ktoś miała alergię na pyłek kwiatowy, który się wcina. Ja jestem alegrikiem niezdiagnozowanym (jak to powiedziała mi pani alergolog), jem pyłek od 3 miesięcy i jest wszytsko ok. Poza tym nie spotkałam się z przeciwwskazaniami do jedzenia pyłku.

No to uwierz mi, że mnie by to nawet wręcz zabiło po pierwszym użyciu - zwyczajnie bym się udusiła przy próbie przełknięcia

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

#18 moonlight

Napisano 28 marzec 2013 21:05

No to uwierz mi, że mnie by to nawet wręcz zabiło po pierwszym użyciu - zwyczajnie bym się udusiła przy próbie przełknięcia

Foto story:
1.  Cobra przełyka pyłek kwiatowy.  :gotuje: 
2. :fire::gupek:

3. Diabeł ==> :cry: 

Nie mogłam się powstrzymać :D

• 0

#19 Cobra

Napisano 28 marzec 2013 21:09

:serce:  szłodkie .....  :roza:

edit:

chociaż nie wiem czy by nie było tak:

1.  Cobra przełyka pyłek kwiatowy.   :gotuje: 
2.  :fire: ,   :gupek:

3. Diabeł ==>  :piwo:

:chytry:  :twisted:

• 0

#20 Luthienna

Napisano 28 marzec 2013 21:23

cóż za urocze mniemanie o szanownym diable :blush:

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com