Skocz do zawartości

Zdjęcie

Moczenie nocne łóżka

moczenie nocne sikanie do łóżka sikanie w nocy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lasia

Napisano 15 maj 2019 17:22

Czy któraś z Was, mamusie, też ma taki problem z dzieckiem w wieku przedszkolnym? Kiedyś mały wstawał bez żadnego problemu na siku w nocy (ale zdarzało się to rzadko, raczej nie sikał wcale), w tym momencie nie wiem z czym jest problem, czy śpi tak twardo, czy co. Nie pije więcej przez sen, a zasikane łóżko zdarza się coraz częściej...

• 0

#2 cykada

Napisano 16 maj 2019 15:34

Ile dokładnie lat ma synek? Czy zawsze przed snem idzie do toalety na siku? Może spróbuj alarmu wybudzeniowego? Możesz zajrzeć na stronkę http://suchyporanek.pl/ tam na pewno znajdziesz dużo przydatnych wskazówek

• 0

#3 Lasia

Napisano 4 czerwiec 2019 23:33

Wiesz co, w tym roku kończy pięć lat, więc to już taki wiek, że raczej nie powinno się to zdarzać. Tak, przed snem zawsze jest siku, staram się też nie dawać mu na noc za dużo wody. A jak z tym alarmem wybudzeniowym? Po prostu mam go budzić każdej nocy?

• 0

#4 cykada

Napisano 27 czerwiec 2019 22:03

możesz próbować budzenia co kilka godzin na siku ale jest też do kupienia taki sprzęt gotowy, zakłada się to i on wyczuwa wilgoć, jaby dziecko zaczęło coś popuszczać to je budzi.

• 0

#5 Lasia

Napisano 9 wrzesień 2019 22:44

Niby jest trochę lepiej, jednak moczenie nadal się pojawia, ale chyba zdecyduję się na ten alarm wybudzeniowy, bo samo regularne budzenie dziecka jest trochę uciążliwe. Dzięki za polecenie strony suchyporanek, trochę pomogła, rozjaśniła. 

• 0

#6 marina_woj

Napisano 28 wrzesień 2019 21:25

A może to zespół aspergera? Wiem, że zazwyczaj objawia się inaczej, ale jednak każdy ma inne objawy. O tej chorobie można poczytać na stronie: https://www.hellozdr...spol-aspergera/ . Jest to pewnego rodzaju zaburzenie psychiczne, którego całkowicie nie da się wyleczyć, ale da się z tym żyć.

• 0

#7 minka5

Napisano 26 październik 2019 10:57

Takie nagłe pojawienie się moczenia nocnego w wieku przedszkolnym na pewno nie jest normalne. Powinno zaniepokoić szczególnie jak powtarza się coraz częściej. Przyczyna może leżeć w zaburzeniach emocjonalnych (na przykład stres związany ze szkołą) ale również w samym układzie moczowym. Trzeba zbadać dziecko dokładnie, w ośrodku gdzie się zajmują taką diagnostyką. W Piekarach Śląskich tutaj https://gaboscm.pl/l...moczu-u-dzieci/ to jedna z nielicznych w Polsce poradni urodynamicznych dla dzieci. Nie tylko diagnozują ale przede wszystkim leczą. I to leczenie nie pomaga tylko na farmakologii ale także na uroterapii czyli rehabilitacji pęcherza. Na stronie można obejrzeć filmik który szczegółowo omawia temat nietrzymania moczu właśnie. 

• 0

#8 cykada

Napisano 25 listopad 2019 21:12

Co do zespołu aspergera, to nie jest zaburzenie psychiczne a rozwojowe, a to duża różnica. A moczenie się niestety wymaga czasu żeby problem się rozwiązał, warto prowadzić obserwacje, aplikacja suchego poranka bardzo w tym pomaga, można wygodnie w niej zapisywać czy noc była sucha itp.

• 0

#9 Lasia

Napisano 29 listopad 2019 01:50

Dokładnie tak, mam wrażenie, że u nas jest już lepiej, ale czekamy. Mam też aplikację z suchego poranka, zapisuję wszystko, pozwala mi to łatwiej kontrolować. Zresztą, naprawdę uspokoiłam się czytając tę stronę, wiem też, że wiele mam ma podobne problemy ze swoimi dziećmi i nie jestem sama, dzięki. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: moczenie nocne, sikanie do łóżka, sikanie w nocy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com