Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki inhalator wybrać?

inhalator jaki rady porady wybór inhalatora

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cobra

Napisano 18 luty 2013 17:59

Ponoć zdrowe, ponoć pomagają od lat 2 do lat 102...
Poradźcie z waszej PRAKTYKI, czym się kierować szukając dobrego inhalatora? Producenci oczywiście zawsze twierdzą, że ich produkt jest najlepszy ale ja pytam jak w praniu wyglądają bolączki i blaski inhalacji

• 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - lipiec 2014  :baby:  

- To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili!
- A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

#2 jewa

Napisano 18 luty 2013 21:28

A czemu od 2 lat :P ja tam od 2 miesiąca jak była potrzeba u dzieci stosowałam.
Zakupiłam dla Wiki w 2007 roku, brałam pod uwagę przede wszystkim to by zachęcić ją do robienia inhalacji, taki:
Dołączona grafika
czyli kolorowy dziecięcy z naklejkami i maseczka oczywiście różową :haha:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Przy Kacprze używałam najwięcej w okresie ząbkowania gdy katar mu praktycznie nie odpuszczał, jedynie inhalacje pomagały
Dołączona grafika Dołączona grafika
Przy wszelkich katarach i kaszlu od razu działaliśmy, wiec inhalator chodził baaaardzo dużo. Pożyczałam też koleżance dla jej córy.
Ciągle w użytku, do tej pory bez awarii.
Sobie też w ciąży z Kacprem robiłam inhalacje, bo maseczki dla dorosłych też są w zestawie :D Mąż też.
Julka również już była inhalowana gdy dopadł ją katar.
Tak więc mimo wysokiej ceny sprawdził się super !!! No i omineło nas wiele antybiotyków.
:bliss: :bliss: 5 osób w domu obsługuje i super się spisuje :bliss: :bliss:
  • 0

#3 Luthienna

Napisano 18 luty 2013 22:48

nam stał się potrzebny od pójścia MIchała do przedszkola. Wcześniej katarki miewał bardzo lekkie.
W przedszkolu się zaczęło z gilami zielonkawymi i zatykającymi, ale nigdy nie rozwijało ponad katar i ewentualny kaszel. Jak gil słaby to inhalacja tylko z soli fizjologicznej. Jak zielonkawy, schodzący w kaszel to inhalacje z mucosolvanu. I głównie tak, bez żadnych lekarstw.
Z tego co wiem to przy zakupie warto zwrócic uwagę na to jaki halas generuje inhalator i jak długo moze pracować na jeden raz. To jest szczególnie ważne przy więcej niż jednym dziecku ktore należy inhalować. Ja mam jedno więc inhalator działający na raz 30 min mnie zupełnie wystarcza.

Mamy Philipsa, czyli średnia klasa, średni hałas, średnia długość czasowa sesji - sporo końcówek do inhalacji, fajna torba na sprzęt ;)
Bardzo nam wystarcza i bardzo odpowiada :)
  • 0

Mężczyzna traktujący kobietę jak księżniczkę udowadnia, że był wychowywany przez królową.

#4 Cobra

Napisano 19 luty 2013 09:40

1. Czy w każdym inhalatorze można używać różnych dodatków, typu sól czy jakieś zioła?
2. A to inhalator ma jakieś ograniczenia czasowe działania?
  • 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - lipiec 2014  :baby:  

#5 Luthienna

Napisano 19 luty 2013 09:52

1. ja używam tylko soli fizjologicznej i mucosolvaniu jak na razie, więc sie tematem nie zainteresowałam - chętnie poczytam co tam jeszcze dodajecie do inhalacji :)
2. mój model ma zalecone odpocząć po 30 miutach buczenia :)
  • 0

Mężczyzna traktujący kobietę jak księżniczkę udowadnia, że był wychowywany przez królową.

#6 Cobra

Napisano 19 luty 2013 10:15

przeglądam różne inhalatory i rozstaw cenowy jest zastraszający - od 1600 do 200 zł :shock:

ja bym potrzebowała taki, który pomoże na katar Pyzy, moją astmę i zatoki małżonka... wsio w jednym :) i żeby można było podać sól ale i antybiotyki i leki i co tam tylko :D

taki znalazłam: http://allegro.pl/in...3027564916.html

co o nim myślicie?
  • 0

#7 Luthienna

Napisano 19 luty 2013 10:25

ja mam starszą, poprzednią wersje tego :)
Ja się nie niebulizowałam. Michał owszem, wyszedł mi niedawno z kaszlu który zaczynał schodzić na oskrzela. 5 dni inhalacji z mucosolvanu i psikanie do nosa - nic zupełnie więcej. Żadnych syropów, wapna, cebionów czy popularnego Pulneo. Kaszel trwał 7 dni a katar rozrzedzony w trzy dni ( z tłustego, ropnego).
  • 0

#8 jewa

Napisano 19 luty 2013 11:40

Z tego co wiem to przy zakupie warto zwrócic uwagę na to jaki halas generuje inhalator i jak długo moze pracować na jeden raz. To jest szczególnie ważne przy więcej niż jednym dziecku ktore należy inhalować.
Mamy Philipsa, czyli średnia klasa, średni hałas, średnia długość czasowa sesji - sporo końcówek do inhalacji, fajna torba na sprzęt ;)
Bardzo nam wystarcza i bardzo odpowiada :)

Mój jest przystosowany do pracy ciągłej.
Warto też zwrócić uwagę na to jaką ma maksymalną objętość leku, szybkość uwalniania lekarstwa, dostępność filtrów,
wagę, jeśli często się przemieszczacie ;)
  • 0

#9 Cobra

Napisano 19 luty 2013 12:33

waga nie ma znaczenia, siedzimy stacjonarnie więc moze wazyc i 10 kg.
a ile trwa przecietny jeden zabieg?
  • 0

#10 jewa

Napisano 19 luty 2013 14:46

To zależy ile leku/soli ma do wydmuchania - ja inhaluje nie krócej niż 15 minut tak do 30
  • 0

#11 Luthienna

Napisano 19 luty 2013 14:51

u nas średnio 20 minut
  • 0

#12 Cobra

Napisano 19 luty 2013 15:20

acha, czyli jednak długość działania ma znaczenie....
  • 0

#13 kot.w.paski

Napisano 20 luty 2013 10:36

Ja mam w aptece Kardioline w cenie 125 zł
U nas w szpitalu na oddziale pediatrycznym wypróbowane i lekarze tylko go polecają.
  • 0

#14 moonlight

Napisano 27 luty 2013 09:27

U nas w szpitalu na oddziale pediatrycznym wypróbowane i lekarze tylko go polecają.

a jest kolorowy? Moja córa to by się pozwoliła inhalować pewnie tylko inhalatorem z świnką Peppą :D
  • 0

www.drogeria-ekologiczna.pl - zapraszam na eko-zakupy
Sprawdź aktualne PROMOCJE :gamer:

www.podpaski-wielorazowe.plzapraszam też tutaj :)

#15 Luthienna

Napisano 27 luty 2013 09:29

a jest kolorowy? Moja córa to by się pozwoliła inhalować pewnie tylko inhalatorem z świnką Peppą :D

to oklej biały naklejkami z Peppą :)
  • 0

#16 Cobra

Napisano 27 luty 2013 09:53

w kiosku jest teraz film i gazetka z peppą - w sam raz na oklejenie :)
  • 0

#17 moonlight

Napisano 27 luty 2013 10:01

w kiosku jest teraz film i gazetka z peppą - w sam raz na oklejenie :)

kurcze, nie widziałam. Jak się nazywa? Peppa? :chytry:
  • 0

www.drogeria-ekologiczna.pl - zapraszam na eko-zakupy
Sprawdź aktualne PROMOCJE :gamer:

www.podpaski-wielorazowe.plzapraszam też tutaj :)

#18 Cobra

Napisano 27 luty 2013 10:28

Tak, "świnka peppa - zabawy w błocie" na dvd jest za 14 zyli
  • 0

#19 buniaaa

Napisano 29 marzec 2013 21:44

wybrałaś inhalator?

• 0

Basia mama Bartosza (03.2006) i Olusia (09.2010)

moja wymianka

#20 Cobra

Napisano 29 marzec 2013 21:52

tak, ale nie kupiłam jeszcze ze względu na pewne ekhmmm trudności pieniężne  ;)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: inhalator, jaki, rady, porady, wybór inhalatora

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com