Skocz do zawartościZdjęcie

Nauka w domu


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#41 Mikolaj

Napisano 11 maj 2018 13:41

A czy u kogoś z was, w szkole jest prowadzona edukacja włączająca? Bo sporo się teraz o tym mówi, ale z tego co widzę, w niewielu szkołach tak naprawdę to funkcjonuję. I wydaje mi się, że główną przeszkodą jest tu po prostu nastawienie nauczycieli i dyrekcji. Bo technicznie, nie jest to jakiś wielki problem. Jest bardzo dużo ofert przeróżnych pomocy, które ułatwiają prowadzenie zajęć tego typu (o chociażby tu obejrzeć można całą gamę różnych urządzeń i programów - https://www.mojebamb...acja-wlaczajaca), ale w szkołach raczej ciężko się z nimi spotkać.


 • 0

#42 marina_woj

Napisano 26 maj 2018 21:42

Nauka w domu nie zawsze jest możliwa... Chcąc nauczyć się języka obcego, rozsądniej jest zdecydować się na naukę w profesjonalnej szkole językowej. Świetnymi opiniami cieszy się szkoła językowa https://www.speak-up...ielski-dla-firm której oferta skierowana jest zarówno dla młodzieży, jak i do osób dorosłych, czy firm... Jest jedyna w swoim rodzaju, a znajduje się w większych miastach Polski...


 • 0

#43 nat-ka

Napisano 5 czerwiec 2018 10:58

edukacja w domu to opcja racze tylko dla dorosłych


 • 0

#44 Demona

Napisano 15 czerwiec 2018 14:02

Nawet ucząc w domu będziemy potrzebować podręczniki szkolne aby ułatwić dziecku przyswajanie wiedzy http://www.taniaksia...niki-c-313.html Tutaj znajdziesz cały elementarz do każdej klasy :) Dzieci są w większości zwrokowcami, muszą coś widzieć żeby zapamiętać.


 • 0

#45 krasnal

Napisano 22 wrzesień 2018 09:22

Moja nauka z dzieciakami co prawda nie zastępuje nauki w szkole, jednak często razem powtarzamy materiał bądź wspólnie rozwiązujemy trudniejsze zadania. Gdy nie mam czasu na ogólne powtarzanie materiału z chłopakami, np. z geografii, korzystamy ze stronki http://aztekium.pl/geo która nie tylko ułatwia przyswojenie wiedzy, ale także uczy samodzielnego myślenia :)


 • 0

#46 anetka12

Napisano 21 październik 2018 18:53

Chcąc dobrze kształcić nasze dzieci to warto spędzać z nimi czas na nauce, polecam Wam również ćwiczenie wymowy z takimi ksiązkami jak na przykład ta  https://www.eduksiegarnia.pl/logopedia Jest to bardzo dobra ksiązka dzięki której bedziesz mogła przeciwdzialać problemom logopedycznym u twojego dziecka. Duzo dzieci ma wadę wymowy i należy wcześnie na nią reagować.


 • 0

#47 Agosia

Napisano 15 luty 2019 08:51

Uważam, że jest to całkiem dobry pomysł tylko nie możemy zapominać o tym, że ucząc dziecko w domu też potrzebujemy specjalistycznych akcesoriów. Przydadzą się nam i dziecku między innymi kredki świecowe: https://szkolnezakup...kredki-swiecowe . Musimy przecież odpowiednio zadbać o każdy aspekt nauczania.


 • 0

#48 nat-ka

Napisano 21 luty 2019 10:36

Jeśli poprzez naukę w domu rozumiecie jedynie powtarzanie materiału ze szkoły to ok :) Wychodzę z założenia, że nic nie zastąpi dziecku tradycyjnej szkoły :) Ten kontakt z rówieśniakmi i pedagogami też ma przecież znacznie a dziecko uczy się życia w grupie, na pewnych, z góry określonych zasadach. Moje dziecko chodzi od 4 lat do warszawskiej Te Vizji na Ochocie i na pewno nie zamieniłabym jej na żadną inną szkołę czy edukację domową.


 • 0

#49 dariuszko

Napisano 28 czerwiec 2019 12:59

fajnym uzupełnieniem nauki w domu mogą być kursy w internecie, jak np khan academy. Moja znajoma jeszcze dorastającym synom kupiła kursy tu: https://eskk.pl/kursy-jezykowe

 

Ja jestem gorącym zwolennikiem edukacji domowej, moim zdaniem szkoła marnotrwai czas, a nauczyciele uczą według z metod XIX wieku. Samodzielnie dziecko, odpowiednio stymulowane, jest w stanie w godzinę się nauczyć tego, co w szkole zajmuje 8h. Nie zabija się w dziecku pasji, ciekawości. Nie uczy się go tego, że wszystko jest na ocenę, a jak oceny nie ma to nie warto. Bardzo żałuję, że sam nie mogłem nie chodzić do szkoły.


 • 0

#50 mpire

Napisano 28 październik 2019 17:49

Ja od niedawna postanowiłem nauczyć się w domu projektowania graficznego, kreowania wirtualnego świata. Jak do tej pory idzie mi dobrze, ten https://cgwisdom.pl/...-gamedevie.html poradnik dużo mi dał. W przyszłości chciałbym związać się z tym zawodowo i projektować gry komputerowe i konsolowe, była to moja pasja od małego. A teraz takie profesje są pożądane.


 • 0

#51 jjusti18

Napisano 29 grudzień 2019 10:22

Jak chcecie zaoszczędzić czas, swobodnie się uczyć to pewnie, że jest to dobre rozwiązanie. Na stronie https://matmadlaciebie.pl/ znajdziecie chociażby korepetycje z matematyki też drogą online. Więc jak chcecie lepiej przyswoić sobie dany materiał z matmy możecie się do nich zgłosić.


 • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com