Skocz do zawartościZdjęcie

Nauka w domu


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#41 Mikolaj

Napisano 11 maj 2018 13:41

A czy u kogoś z was, w szkole jest prowadzona edukacja włączająca? Bo sporo się teraz o tym mówi, ale z tego co widzę, w niewielu szkołach tak naprawdę to funkcjonuję. I wydaje mi się, że główną przeszkodą jest tu po prostu nastawienie nauczycieli i dyrekcji. Bo technicznie, nie jest to jakiś wielki problem. Jest bardzo dużo ofert przeróżnych pomocy, które ułatwiają prowadzenie zajęć tego typu (o chociażby tu obejrzeć można całą gamę różnych urządzeń i programów - https://www.mojebamb...acja-wlaczajaca), ale w szkołach raczej ciężko się z nimi spotkać.


 • 0

#42 marina_woj

Napisano 26 maj 2018 21:42

Nauka w domu nie zawsze jest możliwa... Chcąc nauczyć się języka obcego, rozsądniej jest zdecydować się na naukę w profesjonalnej szkole językowej. Świetnymi opiniami cieszy się szkoła językowa https://www.speak-up...ielski-dla-firm której oferta skierowana jest zarówno dla młodzieży, jak i do osób dorosłych, czy firm... Jest jedyna w swoim rodzaju, a znajduje się w większych miastach Polski...


 • 0

#43 nat-ka

Napisano 5 czerwiec 2018 10:58

edukacja w domu to opcja racze tylko dla dorosłych


 • 0

#44 Demona

Napisano 15 czerwiec 2018 14:02

Nawet ucząc w domu będziemy potrzebować podręczniki szkolne aby ułatwić dziecku przyswajanie wiedzy http://www.taniaksia...niki-c-313.html Tutaj znajdziesz cały elementarz do każdej klasy :) Dzieci są w większości zwrokowcami, muszą coś widzieć żeby zapamiętać.


 • 0

#45 krasnal

Napisano 22 wrzesień 2018 09:22

Moja nauka z dzieciakami co prawda nie zastępuje nauki w szkole, jednak często razem powtarzamy materiał bądź wspólnie rozwiązujemy trudniejsze zadania. Gdy nie mam czasu na ogólne powtarzanie materiału z chłopakami, np. z geografii, korzystamy ze stronki http://aztekium.pl/geo która nie tylko ułatwia przyswojenie wiedzy, ale także uczy samodzielnego myślenia :)


 • 0

#46 anetka12

Napisano 21 październik 2018 18:53

Chcąc dobrze kształcić nasze dzieci to warto spędzać z nimi czas na nauce, polecam Wam również ćwiczenie wymowy z takimi ksiązkami jak na przykład ta  https://www.eduksiegarnia.pl/logopedia Jest to bardzo dobra ksiązka dzięki której bedziesz mogła przeciwdzialać problemom logopedycznym u twojego dziecka. Duzo dzieci ma wadę wymowy i należy wcześnie na nią reagować.


 • 0

#47 Agosia

Napisano 15 luty 2019 08:51

Uważam, że jest to całkiem dobry pomysł tylko nie możemy zapominać o tym, że ucząc dziecko w domu też potrzebujemy specjalistycznych akcesoriów. Przydadzą się nam i dziecku między innymi kredki świecowe: https://szkolnezakup...kredki-swiecowe . Musimy przecież odpowiednio zadbać o każdy aspekt nauczania.


 • 0

#48 nat-ka

Napisano 21 luty 2019 10:36

Jeśli poprzez naukę w domu rozumiecie jedynie powtarzanie materiału ze szkoły to ok :) Wychodzę z założenia, że nic nie zastąpi dziecku tradycyjnej szkoły :) Ten kontakt z rówieśniakmi i pedagogami też ma przecież znacznie a dziecko uczy się życia w grupie, na pewnych, z góry określonych zasadach. Moje dziecko chodzi od 4 lat do warszawskiej Te Vizji na Ochocie i na pewno nie zamieniłabym jej na żadną inną szkołę czy edukację domową.


 • 0

#49 dariuszko

Napisano 28 czerwiec 2019 12:59

fajnym uzupełnieniem nauki w domu mogą być kursy w internecie, jak np khan academy. Moja znajoma jeszcze dorastającym synom kupiła kursy tu: https://eskk.pl/kursy-jezykowe

 

Ja jestem gorącym zwolennikiem edukacji domowej, moim zdaniem szkoła marnotrwai czas, a nauczyciele uczą według z metod XIX wieku. Samodzielnie dziecko, odpowiednio stymulowane, jest w stanie w godzinę się nauczyć tego, co w szkole zajmuje 8h. Nie zabija się w dziecku pasji, ciekawości. Nie uczy się go tego, że wszystko jest na ocenę, a jak oceny nie ma to nie warto. Bardzo żałuję, że sam nie mogłem nie chodzić do szkoły.


 • 0

#50 mpire

Napisano 28 październik 2019 17:49

Ja od niedawna postanowiłem nauczyć się w domu projektowania graficznego, kreowania wirtualnego świata. Jak do tej pory idzie mi dobrze, ten https://cgwisdom.pl/...-gamedevie.html poradnik dużo mi dał. W przyszłości chciałbym związać się z tym zawodowo i projektować gry komputerowe i konsolowe, była to moja pasja od małego. A teraz takie profesje są pożądane.


 • 0

#51 jjusti18

Napisano 29 grudzień 2019 10:22

Jak chcecie zaoszczędzić czas, swobodnie się uczyć to pewnie, że jest to dobre rozwiązanie. Na stronie https://matmadlaciebie.pl/ znajdziecie chociażby korepetycje z matematyki też drogą online. Więc jak chcecie lepiej przyswoić sobie dany materiał z matmy możecie się do nich zgłosić.


 • 0

#52 Ramzes

Napisano 6 luty 2020 09:34

Nauka w domu jest ciekawym pomysłem, ale wydaje mi się że dziecko będzie się uczyło lepiej pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, ponadto będzie mogło się socjalizować z rówieśnikami. Gdy wybierzemy dobre przedszkole prywatne dla naszego dziecka to nie będziemy musieli się martwić o jego edukację.


 • 0

#53 FranczeskaWil

Napisano 27 kwiecień 2020 18:37

Jest to trudne, ale w tych czasach niestety konieczne. Fajnie jak też nauczyciele mają jakiś pomysł na naukę online. Nie w każdej szkole jest to na wysokim poziomie. Mnie ten problem na szczęście nie dotyczy, dzieci jeszcze nie chodzą do szkoły. Jednak już wiemy, że zdecydujemy się na Te Vizje na Ochocie, wiele osób mi już tą szkołę polecało.


 • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com