Skocz do zawartościZdjęcie

specjalista czy lekarz w ramach POZ

poz lekarz rodzinny lekarz pierszego kontaktu lekarz specjalista

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 leonidas

Napisano 11 marzec 2018 12:30

Ciągle narzekamy na kolejki do lekarzy specjalistów. Nawet prywatnie ciężko się do nich dostać. Do niektórych trzeba czekać nawet pół roku, a przecież bez badań które nam zleci i tak nie podejmie się leczenia. W ten sposób na diagnozę i leczenie musimy czekać nieraz rok. Prywatnie jest to szybciej, ale za wizytę, a przede wszystkim za badania musimy słono płacić jak nie mamy ubezpieczenia prywatnego. Myślę że wszyscy którzy tak robią popełniają błąd. Traktujemy lekarza rodzinnego jakby nie był pełnoprawnym lekarzem. A przecież lekarze ci często też mają specjalizacje. To oni powinni nas leczyć a specjaliści jedynie konsultować z nim jego podejrzenia co do naszego stanu zdrowia. Przekonałem się o tym, gdy dostałem pierwsze skierowanie do kardiologa. Ponieważ podejrzenia lekarza pierwszego kontaktu były dość poważne postanowiłem dokładnie przebadać się u kardiologa. W zasadzie u kilku kardiologów. Wizyty były zarówno w ramach NFZ, w przychodni prywatnej w której nasza firma ma wykupione wizyty, jak i całkowicie prywatnie u lekarzy klinicznych. W sumie byłem u sześciu kardiologów i ich diagnozy były sprzeczne. By nie zwariować wróciłem do pani doktor na rejonie która dopiero wyjaśniła mi dlaczego są sprzeczne i jakie przyjmiemy leczenie. Podsumowując wydałem paręset złotych częściowo nie potrzebnie. I pomyśleć że przychodnie POZ wybrałem przypadkowo. W zasadzie tylko dlatego, że jest blisko i nie ma w niej kolejek. Szukając sposoby jak załatwić sanatorium natrafiłem na porady jak wybrać lekarza pierwszego kontaktu w poradniku Zachowajmy Zdrowie . Całkowicie zgadzam się z tym o czym piszą.


 • 0

#2 Ganic

Napisano 23 maj 2018 20:25

Wszystko zależy od tego, jak Ci się uda trafić. Ja się ostatnio zarejestrowałam do kardiologa przez tę stronę: https://lekarzebezko...ardiolog/krakow. Udało mi się to zrobić w ramach umowy z nfz, więc nie wydawałam na wizytę pieniędzy i to dla mnie bardzo ważne.


 • 0

#3 Demona

Napisano 8 lipiec 2018 19:57

Jeżeli chodzi o dobrą klinikę kardiologi w Warszawie to mogę polecić tą http://premium-medic...onaj-echo-serca Zastanawiam sie razem z mężem czy nie wykonać sobie takiego badania echa serca, ta klinika kardiologii w Warszawie ma bardzo dobre opinie, i ludzie chwalą sobie takie badanie, ze względu na dużą wykrywalność dysfunkcji serca. Bardzo przydatne badanie, mogace zdiagnozować nawet raka.


 • 0

#4 Cytryna

Napisano 17 listopad 2018 12:55

tu https://all-med.pl/uslugi-nfz-lodz/ znajdziesz badania na nfz w Łodzi, polecam 


 • 0

W życiu piękne są tylko chwile i trzeba tak starać się żyć, aby tych pięknych chwil dostrzegać jak najwięce


#5 lidkam

Napisano 20 grudzień 2018 12:06

Wszystko zależy od tego, co wam dolega? Ja już od dłuższego czasu chodzę do specjalistów prywatnie. Jakiś czas temu dowiedziałam się, że w Krakowie jest Centrum Medyczne, które jest szeroko polecane. Widziałam, że prowadzą nawet chirurgię ręki https://imed24.pl/po...-chirurgii-reki - ktoś z was miał już okazję korzystać z tej kliniki?


 • 0

#6 andzellla

Napisano 12 marzec 2019 17:43

Ja już kilka lat temu przestałam korzystać z NFZ. Strasznie męczyły mnie kolejki do lekarzy, na wizyty trzeba było czekać po kilka miesięcy, podejscie lekarzy do pacjentów fatalne...  Teraz ja  mam pakiet classic medicovera, dokładnie ten https://www.medistore.com.pl/classic i bardzo sobie chwalę. Wizyty praktycznie z dnia na dzień, kiedy przypadek jest nagły i poważny to moge liczyć na przyjęcie od razu. Zawsze trafne diagnozy, dokładne badania - nie zamieniłabym opieki medycznej z Medicover na żadną inną, naprawdę.


 • 0

#7 Agosia

Napisano 21 czerwiec 2019 10:25

Czasem lepiej po prostu skorzystać z prywatnych usług lekarskich czy też pogotowia ratunkowego. Dobrą opcją są też wizyty lekarskie w domu. Na stronie https://kgr.com.pl/ zapoznacie się z ofertą prywatnego pogotowia ratunkowego. Warto zapamiętać, że jest taka możliwość.


 • 0

#8 bierendaa

Napisano 18 lipiec 2019 20:39

Często bywa tak, że po prostu sami musimy wziąć się za swoje zdrowie i powalczyć o swoje. W wielu przypadkach nie ma czasu na czekanie i stawiamy na prywatną opiekę medyczną. Bardzo ważna też jest opieka w domu, szczególnie jeżeli chodzi o osoby starsze, skuteczną rehabilitacje. W takich sprawach pomoże wam specjalistyczny sprzęt of firmy https://www.brandvital.eu/ Znajdziecie tu między innymi balkoniki, wózki inwalidzkie, łóżka rehabilitacyjne, materace odleżynowe i wiele innych propozycji, także na wynajem.


 • 0

#9 Szrutka

Napisano 13 sierpień 2019 16:48

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. To też zależy od tego w jakiej jesteście sytuacji, jaki zabieg, leczenie będzie was interesować. Jeżeli chodzi o problemy ze wzrokiem, choroby oczu, to na pewno w klinice Blikpol https://blikpol.pl/operacja-zacmy będziecie mogli liczyć na profesjonalne leczenie, operacje zaćmy, czy też na laserową korekcje wzroku.


 • 0

#10 FranczeskaWil

Napisano 26 styczeń 2020 07:45

Warto poszukać pomocy w różnych miejscach. Jeżeli zależy wam na czasie, a na pewno powinno, to lepszym rozwiązaniem powinno być postawienie na prywatne leczenie. Sprawdźcie sobie tu propozycje od http://inmedico.pl Ja w tym centrum medycznym znalazłam świetnego endokrynologa


 • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: poz, lekarz rodzinny, lekarz pierszego kontaktu, lekarz specjalista

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com