Skocz do zawartości

Zdjęcie

kiedy egzamin w podstawowce

egzamin podstawowka kiedy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 djakdorota

Napisano 5 marzec 2018 14:54

mam pytanie czy jak moja corka chodzi teraz do 6 klasy podstawowki to w koncu będzie teraz pisac jakiś egzamin koncowy czy nie?? Odkad zmienilam prace podzielilismy się tak ze ja chodze na wywiadowki do syna a maz do corki. Juz zaluje ze się na taki uklad zgodzilam bo jak maz był pierwszy raz to poszedl do innej sali i dopiero w polowie czy tam pod koniec zebrania się zorientowal ze corka to do innej klasy chodzi… Jak mi to opowiadal to na początku myslalam ze zartuje a potem ze normalnie kojtne…. A teraz sytuacja się ma tak ze corka mowi ze nie ma zadnego egzaminu a maz ze wydaje mu się ze jednak jest. A jaka jest prawda to ja już nie wiem. Dzwonilam przed chwila do szkoly ale jak na razie nie odebrali więc zapytam się was. Powiedzcie jak to jest?

• 0

#2 aneczka88

Napisano 6 marzec 2018 10:46

hahahha widze ze i szkola udana ze nie odbieraja i ze nie umieja wytlumaczyc co z egzaminem i meza tez masz prze agenta  :laugh:  :laugh:  Nudzic to ty się pewnie z nim nie nudzisz. Mnie sprawa poki co nie dotyczy ale z tego co teraz sprawdzalam w internecie to po tych zmianach nie pisze się wtedy egzaminu ale nie wiem czy to sprawdzone zrodlo.

• 0

#3 psp5krakow

Napisano 7 marzec 2018 12:57

Postaram się rozwiać wątpliwości. Jeżeli córka jest uczennicą klasy VI, to ani w tym, ani w następnym roku nie będzie pisać egzaminu końcowego. Zgodnie z reformą edukacji z 2017 roku, nauka w szkole podstawowej będzie teraz trwała osiem lat i to właśnie po tym czasie uczniowie przystąpią do egzaminu, sprawdzającego wiedzę z całego okresu nauczania. Zatem Twoją córkę dopiero za dwa lata czekają testy z języka polskiego, matematyki oraz języka nowożytnego, które to składają się na egzamin ósmoklasisty. Dopiero od roku 2022 poza wspomnianymi przedmiotami uczniowie będą pisać test z dodatkowej dyscypliny (historii, biologii, chemii, fizyki lub geografii), którą będą mogli samodzielnie wybrać.

• 0

#4 ajaboduri

Napisano 7 marzec 2018 14:00

Kompletnie nie jestem zaznajomiony z tym tematem... Dlatego też nie będę w stanie pomóc...

• 0

Veritas est adaequatio rei et intellectus.

#5 djakdorota

Napisano 8 marzec 2018 13:40

no dzieki! czyli jednak corka ma więcej rozumku niż jej tatus, zebyscie wiedzieli ze nudy u nas nie ma. Co będzie jeśli np. komus ten egzamin nie pojdzie, wtedy będzie chodzil dalej do tej 8 klasy??

• 0

#6 psp5krakow

Napisano 12 marzec 2018 11:36

Jeżeli Twoja córka zaliczy wszystkie przedmioty szkolne, to niezależnie od wyników z egzaminu ósmoklasisty, ukończy szkołę podstawową. Na ukończenie szkoły wpływają bowiem jedynie oceny uzyskane na świadectwie. Wyniki z egzaminu nie są jednak bez znaczenia, będą one brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkoły średniej, dlatego też warto odpowiednio przygotować się do testów. Więcej na ich temat można dowiedzieć się z naszego bloga: http://www.prywatna-...jsze-informacje. Przykładowe egzaminy można natomiast znaleźć na stronie internetowej Centralnej Komisji Edukacyjnej.

• 0

#7 m_pawlowski

Napisano 25 kwiecień 2019 18:29

Żeby nasze dziecko zdało egzamin, należy je do tego odpowiednio przygotować. Na rynku nie brak repetytoriów, które mogą w tym pomóc. Można je znaleźć w księgarni internetowej https://www.ravelo.p...a-8,k13667.html

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: egzamin, podstawowka, kiedy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com