Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mieszkanie na wynajem

mieszkanie wynajem inwestycja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 pawszy

Napisano 20 grudzień 2017 16:52

Jakie macie zdanie o przeznaczeniu mieszkania na wynajem? Czy jest to dobry rodzaj inwestycji? Ryzykowny? Mam nadzieję, że jest tu kilka osób które mają doświadczenie z "drugiej strony", bo ja mam tylko jako wynajmujący :)

• 0

#2 sochaN

Napisano 21 grudzień 2017 15:19

Wszystko zależy od tego czy masz już mieszkanie, czy też chcesz je kupić. Kupując na raty to zyski duże nie będą. Mając już takie mieszkanie to taki najem jest całkiem fajny. Tylko bierz też pod uwagę ryzyko takiego najmu. Nigdy nie wiesz kto go najmie i w jakim stanie zostawi. Można też wynajmować tylko pokoje a nie całe mieszkania.Nie wiem cz to nie wyjdzie korzystniej.

• 0

#3 cocco29

Napisano 3 styczeń 2018 19:22

Nieruchomości moim zdaniem to dobra inwestycja. Wybrać należy dobrą lokalizację by mieć zawsze lokatorów i mieszkanie nie stało puste. By zniwelować ryzyko związane z wynajmem i nieuczciwymi lokatorami może warto pomyśleć o przekazaniu mieszkania pod opiekę firmy zarządzającej, która będzie pozyskiwała lokatorów i zajmowała się wszystkimi tematami związanymi z wynajmem.

• 0

Życie jest piękne!

#4 Anka

Napisano 4 styczeń 2018 20:06

Moja znajoma zastanawia się nad zleceniem wynajmu mieszkania  takiej firmie.Dwa lata temu razem z rodziną wyprowadziła się z Polski,ale mieszkania nie chcieli sprzedawć tylko wynajeli.Niestety z lokatorami bywa różnie.Ostatnio jak była w Polsce to wspominała coś o firmie,której możesz zlecić wszystkie sprawy związane z wynajmem,szukają lokatorów,pilnują płatności i nawet zajmują się naprawami.

• 0

#5 pawszy

Napisano 9 styczeń 2018 13:49

Moja znajoma zastanawia się nad zleceniem wynajmu mieszkania  takiej firmie.Dwa lata temu razem z rodziną wyprowadziła się z Polski,ale mieszkania nie chcieli sprzedawć tylko wynajeli.Niestety z lokatorami bywa różnie.Ostatnio jak była w Polsce to wspominała coś o firmie,której możesz zlecić wszystkie sprawy związane z wynajmem,szukają lokatorów,pilnują płatności i nawet zajmują się naprawami.

To też prawda. Nie zawsze jest czas i możliwość pilnowania takiej nieruchomości. Właściwie sam jak wynajmowałem, to właśnie od takiej firmy. DJN z Wrocławia. Dlaczego wcześniej nie wpadłem na to, by z nimi porozmawiać. Mieszkanie które planuje nabyć własnie pod wynajem też bedzie we Wrocławiu. Ciekawe jakie maja warunki.

• 0

#6 CatLuvkaLover

Napisano 20 styczeń 2018 12:37

Koniecznie pamiętajcie również o ubezpieczeniu mieszkania. Dobre opcje tego typu są np. tu https://strzezdom.pl :)

• 0

-Jesteś psychopatą.
-Wolę określenie "człowiek z wyobraźnią".

#7 ag_a

Napisano 22 styczeń 2018 09:56

Posiadanie mieszkania to nie tylko sam zysk. W mieszkanie też trzeba inwestować. Jako właściciel jest się też odpowiedzialnym za wszelkie naprawy, jeżeli nie są z winy lokatora. Sama mam mieszkanie, które wynajmuję i wiem, że w też trzeba włożyć w to pieniądze, żeby to funkcjonowało. Przy wynajmie mieszkania korzystałam akurat z firmy delareco, która znalazła dla mnie wynajmującego. To zdecydowanie skróciło czas poszukiwać, a dodatkowo firma ma jakieś sposoby, żeby sprawdzić, czy taka osoba będzie płaciła czynsz. Co do prawdopodobnych zniszczeń: trzeba brać kaucję przy wynajmie.

• 0

#8 Painia

Napisano 22 styczeń 2018 19:21

Współpracowałam z firmą DJN z Wrocławia, uważam, że jest godna polecenia. U nich w umowie wynajmujący maja zapis iż muszą wykupić oc. Jest to wymagane i respektowane. Jest to fajna gwarancja w przypadku rozliczania zniszczeń z winy lokatora.

• 0

[...] bałem się pogryzienia przez chorą na wściekliznę rzeczywistość, strzaskania iluzji, romantyzmu utopionego w ostatnich złotówkach, dylematach - cola czy chleb.

#9 szeks

Napisano 23 styczeń 2018 18:35

Jak dokładnie powinna wyglądać umowa wynajmu mieszkania? Czy takie zapisy w umowie- http://wynajemca.com...jmu-mieszkania/ wystarczą?

• 0

#10 Luna077

Napisano 25 styczeń 2018 16:16

Wszystko zależy od tego na jakich lokatorów trafisz. Ogólnie większość osób kupuje i potem przeznacza swoje mieszkania na wynajem. Jest to dobry pomysł, bo w ten sposób lokatorzy spłacają Wasz zaciągnięty kredyt na mieszkanie. Często się zdarza, że ktoś kupuje mieszkanie w konkretnym miejscu, a potem jedzie gdzieś indziej do pracy i musi znaleźć lokatorów do swojego mieszkania. My wynajmowaliśmy kilka mieszkań i nigdy nie byliśmy złymi lokatorami :)

• 0

#11 andzellla

Napisano 31 styczeń 2018 19:22

Moim zdaniem lepiej pomyśleć o zakupie swojego własnego mieszkania. Możesz starać się o kredyt hipoteczny, na przykład w Kredyt123 - to renomowana firma. Udzielają aż do 85% wartości nieruchomości, więc są to naprawdę duże pieniądze. Ponadto możesz liczyć na obniżoną marżę. Zerknij na ich stronę internetową, tam znajdziesz wszystko dokładnie wytłumaczone.

• 0

#12 FranczeskaWil

Napisano 15 luty 2018 10:38

Całkiem fajna forma inwestycji takie mieszkanie. Gdy macie swoje mieszkanie to pobieracie odpowiednie opłaty za wynajem, więc nic nie robiąc macie dodatkową wypłatę. Zawsze po iluś tam latach możecie sprzedać mieszkanie i dostać spory zastrzyk gotówki. Ja teraz interesuje się tym tematem, bo można sporo zarobić na tym. Przeglądałam nawet ofertę firmy http://status.pl jest to zarządca nieruchomości z Warszawy. Ich usługi na pewno przydadzą się właścicielom większych nieruchomości mieszkaniowych

• 0

#13 sochaN

Napisano 24 luty 2018 14:01

Posiadanie mieszkania to nie tylko sam zysk. W mieszkanie też trzeba inwestować. Jako właściciel jest się też odpowiedzialnym za wszelkie naprawy, jeżeli nie są z winy lokatora. Sama mam mieszkanie, które wynajmuję i wiem, że w też trzeba włożyć w to pieniądze, żeby to funkcjonowało. Przy wynajmie mieszkania korzystałam akurat z firmy delareco, która znalazła dla mnie wynajmującego. To zdecydowanie skróciło czas poszukiwać, a dodatkowo firma ma jakieś sposoby, żeby sprawdzić, czy taka osoba będzie płaciła czynsz. Co do prawdopodobnych zniszczeń: trzeba brać kaucję przy wynajmie.

Sprawdziłam wyżej wymienioną firmę DJN i u nich nie muszę tak naprawdę martwić się o naprawy, wyposażenie itd. Sami się tym zajmują. Jeżeli czegoś brakuje w mieszkaniu to doposażają. Drobne naprawy również są po ich stronie. A do tego wynajmujący ma zapis w umowie odnośnie ubezpieczenia na pokrycie szkód jakie mógłby wyrządzić. Ciekawe rozwiązanie.

• 0

#14 kamar

Napisano 27 luty 2018 14:20

Jak dla mnie mieszkanie na wynajem to doskonały pomysł na inwestycję, nadal można sporo zarobić na wynajmie a poza tym do dobra i bezpieczna lokata kapitału zwłaszcza jak kupujesz mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacjo ja np te nad morzem od Atala z widokiem na Zatokę.

• 0

#15 ferraq

Napisano 8 marzec 2018 13:17

Zgodzę się, zawsze nieruchomości były dobrą inwestycją i tak samo sprawa ma się z wynajmem. Z mężem kupiliśmy mieszkanie w Warszawie właśnie  pod tym kątem, sami mieszkamy w innym rejonie, ale zdecydowaliśmy się na najem w Warszawie ze względu na duży popyt. Wbrew naszym obawom wcale nie było trudno to załatwić, mieliśmy kontakt do sprawdzonego agenta Eugeniusza Jaworskiego tel. 603 195 624 i on nam pomógł w poszukaniu odpowiedniego mieszkania w atrakcyjnej okolicy. Ale na tym nasza współpraca się nie skończyła, w tym momencie jego biuro zarządza wynajmem dzięki czemu mamy pewność że nasza inwestycja jest pod dobrą opieką :)

• 0

#16 pawszy

Napisano 23 marzec 2018 15:39

Sprawdziłam wyżej wymienioną firmę DJN i u nich nie muszę tak naprawdę martwić się o naprawy, wyposażenie itd. Sami się tym zajmują. Jeżeli czegoś brakuje w mieszkaniu to doposażają. Drobne naprawy również są po ich stronie. A do tego wynajmujący ma zapis w umowie odnośnie ubezpieczenia na pokrycie szkód jakie mógłby wyrządzić. Ciekawe rozwiązanie.

Jestem już po rozmowach z nimi i to będzie dla mnie najlepsza opcja. To takie minimalizowanie ryzyka wynajmu. Nie muszę się martwic o nic, tylko sprawdzać czy przelew przyszedł. Bezpieczeństwo i prostota najmu w takiej formie jest niesamowite. Oczywiście nie zarobię tyle ile bym mógl organizując wszystko samemu, ale o ile mniej problemów i nerwów w takim przypadku. Taki wybór jest najrozsądniejszy.

• 0

#17 bumaga

Napisano 26 marzec 2018 04:49

Mi się wydaje, że w dzisiejszych czasach jak najbardziej warto pomyśleć właśnie nad mieszkaniem pod wynajem. Wiele młodych ludzi nie jest jeszcze gotowych na to, by zakupić własne mieszkanie i raczej wolą wynajmować. Dobrze jest szczególnie pomyśleć nad miastem, które słynie ze studentów. Jak dla mnie jest to Wrocław, tutaj przykład oferty: http://www.mojdom.co...tamenty-wroclaw. Pozdrawiam!

• 0

#18 pawszy

Napisano 29 marzec 2018 10:29

Patrząc jak zmieniają się ostatnio ceny na rynku nieruchomości, to takie rozwiązanie jest bardzo dobre. Pomoc takich firm jak właśnie DJN gwarantuje bezpieczeństwo inwestycji oraz łatwość i wygodę obsługi. Takie rozwiązanie jest bardzo fajne i w pewien sposób innowacyjne. Na pewno to lepsze niż samemu wszystkim zarządzać i martwic się czy kolejna wizyta w mieszkaniu nie ujawni jakiś dużych zniszczeń. Albo nawet ucieczkę mieszkańców bez płacenia. Czasami to duży kłopot.

• 0

#19 kasidi

Napisano 1 kwiecień 2018 20:32

Jakie macie zdanie o przeznaczeniu mieszkania na wynajem? Czy jest to dobry rodzaj inwestycji? Ryzykowny? Mam nadzieję, że jest tu kilka osób które mają doświadczenie z "drugiej strony", bo ja mam tylko jako wynajmujący :)

Myślę, że to dobra opcja jednak warto też się zaznajomić z prawem by nic cię nie zaskoczyło. Jeżeli szukasz dopiero mieszkania na wynajem to ja na pewno polecam Ci korzystać z usług biura nieruchomości takiego jak te http://nieruchomosci123.pl/ . Jest to szybkie i wygodne.  Jeżeli zależy Ci na czasie będzie to idealne rozwiązanie.

• 0

#20 lidkam

Napisano 5 kwiecień 2018 08:55

Z tego co wiem, to na wynajmowaniu mieszkania można naprawdę wiele zarobić. Wiele osób decyduje się na inwestowanie w nieruchomości pod wynajem, również sama zastanawiam się nad taką inwestycją swoich dotychczasowych oszczędności. Jedno jest pewne - taka inwestycja w nieruchomości, nie przyniesie praktycznie żadnych strat i nie niesie za sobą ryzyka. Zobaczcie chcociażby ten artykuł https://www.pawelalb...ci-pod-wynajem/ na temat inwestowania w nieruchomości pod wynajem, wszystko jest w nim dokładnie opisane.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mieszkanie, wynajem, inwestycja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com