Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co jak mój syn sie nie przejdzie?

syn szkola reforma

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 aralia

Napisano 5 grudzień 2017 09:24

Mojemu Maćkowi grozi powtarzanie klasy. Gdyby to jeszcze chodziło o jeden przedmiot to moze by sie podciągnoł przez te ostatnie miesiące, moze wziął na litosc kogo trzeba ale rozchodzi sie o matematyke i fizyke. Noga jest z tych cięzkich przedmiotow chociaz zdolny np językowo ale to nie wystarczy zeby skonczyc szkole. Co z nim będzie po tych wszystkcih reformach jak sie jednak nie przejdzie? Bo on jest w 2 gimnazjum a juz w nastepnym roku nie bedzie takiej klasy to jakos indywidualnie będzie to gimnazjum konczył?

• 0

#2 anett

Napisano 6 grudzień 2017 15:44

ee tam  nie przejdzie, nauczyciele i dyrektorzy tez za bardzo nie wiedzą co z takimi uczniami robic wiec mi sie wydaje ze przepchną wszystkich i po problemie. teraz zeby sie nie przejsc to trzeba bardzo chciec, dawniej jak sie podstawówke konczyło to połowa klasy była inna niz na początku, tak ludzie zostawali bo i nauczyciele srodzy bardziej byli a i czasu na nauke mniej było jak jeszcze w domu przyszło pomagac czy na gospodarce

• 0

#3 psp5krakow

Napisano 8 grudzień 2017 08:57

Jeżeli uczeń obecnej II klasy gimnazjum nie otrzyma promocji do klasy III, od kolejnego roku szkolnego stanie się uczniem klasy ósmej i będzie kontynuował edukację w szkole podstawowej, a nie w gimnazjum. Informuje o tym wyraźnie Ministerstwo Edukacji na swojej stronie internetowej: https://reformaeduka...ch-uczniow.html. Reforma zakłada, że nie powinno być znaczących różnic programowych, dlatego takie rozwiązanie będzie możliwe i nie będzie stratą dla ucznia. Odnosząc się do wypowiedzi mojej przedmówczyni, nie można wypowiedzieć się w imieniu wszystkich dyrektorów szkół podstawowych, ale wierzymy, że mają oni na celu przede wszystkim dobro młodzieży. Jeżeli nauczyciel przedmiotu uzna, że wiedza ucznia jest niewystarczająca i wymaga lepszego przyswojenia przed przejściem na kolejny poziom, zmiany strukturalne powinny być drugorzędne i nie mieć wpływu na podejmowanie takich decyzji.

• 0

#4 aralia

Napisano 11 grudzień 2017 10:08

Moze i bez straty no ale Maciek juz ma świadectwo z podstawówki to teraz mu je przedrukują i dopisza 2 klasy czy tamto będzie nie wazne? Gdybam tak narazie bo mam nadzieje ze sie jeszcze opamięta, podciągnie i przejdzie

• 0

#5 psp5krakow

Napisano 12 grudzień 2017 08:33

Jeżeli syn nie uzyska promocji do trzeciej klasy gimnazjum i stanie się uczniem ósmej klasy, będzie dysponował dwoma świadectwami ukończenia szkoły podstawowej. Na pewno nie będzie tak, że świadectwo ukończenia sześcioletniej podstawówki zostanie unieważnione. W takich przypadkach podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej zapewne będą brane pod uwagę oba.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: syn, szkola, reforma

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com