Skocz do zawartościZdjęcie

Problemy ze spłatą pożyczki

windykacja należnosci windykacja należności

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 bumaga

Napisano 29 listopad 2017 15:37

Witajcie, proszę Was o podpowiedź, co można zrobić, kiedy nie ma się z czego spłacić pożyczki. 2 lata temu  wzięłam pożyczkę na komunię dziecka, miało przyjść sporo rodziny, liczyliśmy na to, że może mała dostanie trochę pieniędzy, więc będzie łatwo to zwrócić. Ale nie - w większości dostała prezenty. W międzyczasie mąż stracił pracę, a mieszkamy w małej miejscowości, więc naprawdę trudno coś znaleźć. Dopóki dostawał zasiłek jeszcze jakoś to spłacaliśmy, ale potem nas to przerosło. Niedawno przyszła wiadomość od windykacji, mają się do nas zgłosić. Co robić, co im powiedzieć? Nie chcemy nikogo oszukiwać, naprawdę nie mamy pieniędzy do spłaty, ledwo nam starcza na życie. 


  • 0

#2 sztor

Napisano 13 marzec 2018 15:18

Witaj, nawet z najgorszej sytuacji zawsze jest jakieś wyjście, trzeba tylko to wszystko dobrze rozplanować. Jaka to firma windykacyjna? Sama kiedyś miałam taką sytuację z pożyczką, potem dostaliśmy wiadomość od Kruka. Przyszedł do nas pracownik i przeprowadził wywiad. Zresztą za dużo opowiadać, przeczytaj jak oni działają: https://pl.kruk.eu/k...mozemy-ci-pomoc
Skończyło się to tak, że rozłożyli nam dług na takie raty, że byliśmy w stanie spłacać. Dodatkowo, żeby poszło nam szybciej, sprzedaliśmy kilka zbędnych rzeczy. Ludzie na tych darmowych portalach z ogłoszeniami kupują naprawdę wszystko: meble, ubrania, książki... Warto zrobić porządki i zorientować się, co jest niepotrzebne. Ale najlepiej byłoby jednak znaleźć jakieś zajęcie. Teraz mąż już nie dostaje zasiłku, więc może pracować choćby dorywczo. Warto też zrobić podsumowanie wydatków - na tej stronie, którą podałam wcześniej masz taki kalkulator. My w czasie spłacania zrezygnowaliśmy np. z telefonu stacjonarnego, zamieniliśmy operatora komórek na tańszego, przestaliśmy kupować wodę w butelkach (w kranie jest zdrowa!). Trochę z tego się nazbierało i w końcu udało się spłacić dług. Także nie załamuj się, tylko do dzieła, zrób sobie ten budżet, rozejrzyj się po domu - na pewno coś wymyślicie!

  • 0

#3 Mimichaska

Napisano 14 marzec 2018 21:33

To na pewno nic przyjemnego. Ja to na szczęście nie byłam nigdy w takiej sytuacji. Ale też staram się do takich niedopuszczać, przez branie tylko bardzo małych pożyczek. Największa jaką do tej pory brałam była pożyczka na tysiąc złotych od firmy https://pozyczkago.p...a-1000-zlotych/ Jeżeli bierzecie takie właśnie pożyczki to raczej nie powinniście mieć wiekszych problemów z ich spłatami.


  • 0

#4 nicos

Napisano 15 marzec 2018 14:37

nie chcialbym sie znalezc w twojej skorze :(


  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: windykacja należnosci, windykacja, należności

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com