Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak poprawić wzrok

wzrok zdrowie oczy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 cykada

Napisano 11 wrzesień 2017 20:13

Czy można jakoś samemu poprawić sobie wzrok? Moja mama mocno narzeka, że coraz gorzej widzi, była niedawno u okulisty i ją pocieszył że już tak będzie i dużo okulary nie pomogą :( mama załamana a ja szukam żeby jej jakoś pomóc

• 0

#2 lusia

Napisano 16 wrzesień 2017 18:58

jagody dobrze działają na oczy, też bataty, sok z aronii też podobno, niech poszuka też rzeczy bogatych w luteinę, lutezan jest dobry, bierze się tylko 1 tabletkę dziennie a uzupełnia właśnie w te wszystkie witaminy i minerały potrzebne dla wzroku lepszego. Mi kiedyś okulista zalecił na wizycie kontrolenie i pomogło

• 0

#3 charlotte1991

Napisano 26 wrzesień 2017 17:31

Witaminy możesz kupić w aptece internetowej np tu https://aptekaprima2...omarancza-syrop Widziałam, ze maja bardzo przystepne ceny i sama zastanawiam się nad sorzystaniem z ich oferty. Muszę w końcu zadbać o swoje zdrowie i odpowiednią suplementację bo z tym u mnie słabo.

• 0

#4 cykada

Napisano 5 październik 2017 20:42

zaciekawił mnie ten lutezan, widzę że jest ich kilka, jak się jest młodym to się tak nie myśli o dbaniu o zdrowie bo jest a potem jak już z wiekiem coś zaczyna szwankować to wtedy jest problem, im wcześniej się zadziała tym lepiej, a takie są czasy że dużo się siedzi przed komputerem, co bardzo obciążą oczy, sama to widzę po sobie

• 0

#5 aralia

Napisano 6 październik 2017 10:16

a czy wiecie może czy można cos zrobic z mętami w oku? Mam tak niestety że widze latające muszki przed oczami, takie ciemne jakby plamki, nie wiem jak to nazwać. Zwlaszcza jak patrze np. na jasną ścianę. Mozna cos z tym zrobić czy nic? 

• 0

#6 ciemny

Napisano 13 listopad 2017 08:10

Ja chyba nigdy nie zrozumie ludzi którzy sami leczą oczy. Przecież to duże ryzyko. Można sobie zaszkodzić i to poważnie.Z oczami nie ma co robić eksperymentów, tylko udać się do okulisty. Ja mam zalecone okulary korekcyjne, ponieważ pracuje na komputerze. Znalazłem takie https://eyewear24.ne...10249-C.html  

Nie dość że lekkie, eleganckie to popatrzcie na cenę. Ja zwątpiłem jak ją zobaczyłem, tak tanich okularów dawno nie miałem. Są tu też inne propozycje. Warto popatrzeć w zakładki.

• 0

#7 ag_a

Napisano 13 listopad 2017 16:25

Możesz spróbować suplementów diety z luteiną. Ja stosuję ten z humavitu: ma w składzie borówkę, luteinę i beta-karoten. Dodatkowo dobrze jest zadbać o dietę.

Dieta dla oczu - co jeść, żeby wzmocnić wzrok?

Witaminy

• A (beta-karoten) – marchew, warzywa ciemno-liściaste, pomidory, brzoskwinie
  • C – natka pietruszki, warzywa kapustne, papryka, czarne porzeczki, truskawki, kiwi, cytrusy
  • E – oleje roślinne (głównie słonecznikowy), pestki słonecznika, dyni, orzechy, sezam

Antocyjany - borówki, czarne jagody, aronia, wiśnie, żurawiny, truskawki, owoce czarnego bzu

Składniki mineralne

• Cynk – ryby, jaja, pieczywo pełnoziarniste
  • Miedź – owoce morza, orzechy, awokado
  • Mangan – orzechy, ciemne pieczywo, fasola, groch, czarne jagody
  • Selen – ryby morskie, owoce morza, orzechy, kiełki pszenicy, czosnek, cebula

Luteina - jarmuż, szpinak, natka pietruszki, sałata, żółte warzywa

Zeaksantyna - pomarańczowe i zielone warzywa, nektarynki, jeżyny, agrest, awokado

http://www.poradnikz...oczu_37365.html

• 0

#8 lusia

Napisano 19 listopad 2017 20:54

lutezan jest bardzo dobry, chociaż wiadomo żeby był efekt trzeba być systematycznym i te kilka miesięcy brać, ale to tylko 1 tabletka dziennie więc nie jest źle, na wzrok źle wpływa palenie, siedzenie długo przy sztucznym świetle, do tego można wrzucić wgapianie się w komórkę, tablet, kompa. Dietą można też zadziałać jagody i sok z aronii mają właściwości dobre dla oczu

• 0

#9 otemonu

Napisano 20 listopad 2017 12:04

Szczerze mówiąc, to ja się kompletnie na tym nie znam. Niestety, ale nie będę w stanie w tym obszarze tematycznym pomóc...

• 0

Wszystko jest kwestią wyobraźni.

#10 Alaaa01

Napisano 19 styczeń 2018 21:33

Wiecie, z tym całym dbaniem o wzrok, to jest tak samo, jak z dbaniem o zdrowie. Niektórzy bardzo dbają, stosują diety, suplementację itp. a i tak zapadają, na różne choroby, a inni w ogóle się nie przejmują zdrowym trybem życia i bez żadnych choróbsk żyją długie lata. Bo tak naprawdę to w dużej mierze nasze zdrowie zależy po prostu od genów. Ostatnio coraz częściej mówi się o tym, że astygmatyzm, jest chorobą dziedziczną (można o tym przeczytać np. na stronie https://www.acuvue.p...iem/astygmatyzm, gdzie też można sobie zrobić prosty test, czy czasem nie cierpimy na tę przypadłość). No i w tym przypadku żadna dieta, czy luteina nie pomogą. Jedyny co można zrobić, to regularnie się badać, żeby wcześnie wykryć chorobę i by się nie pogłębiała.

• 0

#11 ESKIMOS

Napisano 22 styczeń 2018 08:52

Dość logiczne jest, że konieczne jest regularne badanie się, jeśli ma się problemy z oczami. A suplementy jak najbardziej warto stosować, bo zaszkodzić na pewno nie będą w stanie, jeśli tylko będzie ktoś je stosował z rozwagą. Osobiście też chodzę w okularach (niedawno kupowałem nowe na https://soczewki24.p...lary-korekcyjne) i bardzo mi pomagają. Myślałem nad przerzuceniem się na soczewki, ale póki co nie mogę się do nich przekonać. ;)

• 0

3 | 5 | K | 1 | M | 0 | 5

#12 genovefka

Napisano 31 styczeń 2018 00:51

słyszałam że lecytyna pomaga - i widze że fakt bo o tym piszecie i witamina A. A synowi okulista zalecił dużo cynku , mi pestki dyni

• 0

#13 pamiętliwa

Napisano 6 luty 2018 14:47

Na pewno szukać należy dobrego okulisty. Można też spróbować  kropli nawilżających oczy. Okłady ze świetlika są też dobre. Wiem bo sama je stosuję. Pracuję na komputerze i mój wzrok się pogorszył. Noszę okulary  https://iokulary.pl/...H-1121-VA4.html

Wyglądają masywnie, ale sa lekkie. Ale co ważniejsze od chwili gdy je mam, ostrość widzenia mi się poprawiła.

• 0

#14 pigeon

Napisano 6 luty 2018 18:53

Zawsze można też zdecydować się na zabieg korekcji wzroku. Obecnie te zabiegi są w pełni bezpieczne i umożliwiają całkowite "uleczenie" wzroku a tym samym pozbycie się wady wzroku. Wszystko zależy jednak od indywidualnych uwarunkowań i predyspozycji organizmu. Warto wybrać się jednak do specjalisty żeby dopytać o takim zabiegu.

Pozdrawiam Was

dentysta Wałbrzych

• 0

#15 Helena

Napisano 9 luty 2018 18:48

Luteina! Nie lecytyna!

słyszałam że lecytyna pomaga - i widze że fakt bo o tym piszecie i witamina A. A synowi okulista zalecił dużo cynku , mi pestki dyni

• 0

#16 witek

Napisano 14 luty 2018 13:12

Ja słyszałem znów, że na wzrok dobre są orzechy. 

• 0

#17 nosleep

Napisano 20 luty 2018 16:17

Ja się zastanawiam nad zakupem soczewek. Co prawda mam okulary ale nie zawsze sa one wygodne w użytkowaniu. Przeglądałam już ofertę soczewek w sklepie DlaOka http://dlaoka.com/  . Mają bardzo duzy wybór soczewek różnych znanych producentów. Zastanawiam się,  które będa dla mnie odpowiednie. Macie jakieś typy jeśli chodzi o markę? 

• 0

#18 cykada

Napisano 12 marzec 2018 22:37

mój facet bierze lutezan już kilka miesięcy, luteina bardzo dobrze dziala na oczy i też przeciwdziala zacmie, nie jest łatwo znaleźć luteinę w odpowiedio dużej dawce w jedzeniu, a z wiekiem wzrok się pogarsz, tym bardziej że i palenie i czytanie przy slabym świetle na oczy bardzo źle dziala

• 0

#19 lusia

Napisano 13 marzec 2018 19:53

koniecznie kup sobie krople do oczu, tylko uwazaj bo nie wszystkie można używać z soczewkami, mi bardzo dobrze się sprawdzily hialeye free, oczy dlugo są po nich nawilżone, w trakcie dnia to nie raz zapominam ze soczewki mam założone, duzo mniej je czuc w oku i oczy nie pieka

• 0

#20 Cytryna

Napisano 17 marzec 2018 12:44

przed podjęciem jakichkolwiek kroków warto skonsultować sie z okulistą, ja polecam https://all-med.pl/g...ety/okulistyka/ z Łodzi 

• 0

W życiu piękne są tylko chwile i trzeba tak starać się żyć, aby tych pięknych chwil dostrzegać jak najwięce

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wzrok, zdrowie, oczy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com