Skocz do zawartości

Zdjęcie

Picie mleka - butelka i kubek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 moonlight

Napisano 19 styczeń 2013 23:44

Jak to jest z piciem mleka u Waszych dzieci? Moja Mała ma 18 miesięcy. Piła mleko z butelki, uwielbiała to. Celebrowała.
Kupiliśmy kubeczek. Kocha kubeczek. Nosi, przytula. Chce pić wodę, sok. Chce, żeby jej mleko zrobić, ale nie pije - tylko ogląda. Nie wiem, co robić. Nie chcę wracać do butelki. A z mleka chyba też lepiej jeszcze nie rezygnować...?
  • 0

www.drogeria-ekologiczna.pl - zapraszam na eko-zakupy
Sprawdź aktualne PROMOCJE :gamer:

www.podpaski-wielorazowe.plzapraszam też tutaj :)

#2 Cobra

Napisano 20 styczeń 2013 09:14

u nas butelka od początku była bleee, zresztą jak i smoczek. Pyza wypluwała oba z taką determinacją, że dość szybko zrezygnowałam z roli podajnika do smoczka i łapacza butelek w locie :chytry:
Zdecydowanie wolała picie z łyżeczki i kubka niekapka. Ale najszybciej załapała picie ze słomki, bo zassanie wody było zabawne i skuteczne :mrgreen:
Z mlekiem to ci nie doradzę, bo są różne szkoły. My zaczęliśmy podawać mleko krowie jak Pyza skończyła rok, ale ona modyfikowanych nie chciała a poza tym to było raczej jako dodatek w budyniu, bo ja karmiłam piersią do grudnia zwszłego roku (Pyza miała 3 lata i 2 miesięce jak się odstawiła od piersi). :girl:
  • 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

- To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili!
- A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

#3 moonlight

Napisano 20 styczeń 2013 10:58

Moja była karmiona rok i się odstawiła. Butelkę miała opanowaną od pierwszego miesiąca życia (szpital, żółtaczka, karmienie specjalnym mlekiem). Poza tym studiowałam, więc w weekendy piła moje mleko z butelki.
A teraz chyba mleko pójdzie w odstawkę :(
  • 0

#4 _rajka_

Napisano 20 styczeń 2013 15:49

moje dziecko pije wszystko z kubeczka w ciau dnia kakao jeeślii chce, soczek, wodę ...............ale weczorem mleczko z butli /.....niestety
  • 0

#5 moonlight

Napisano 20 styczeń 2013 15:53

moje dziecko pije wszystko z kubeczka w ciau dnia kakao jeeślii chce, soczek, wodę ...............ale weczorem mleczko z butli /.....niestety

a w jakim wieku masz dziecko? Kurcze nie wiem, co robić :(
  • 0

#6 _rajka_

Napisano 20 styczeń 2013 22:13

mój Maksymilian ma ponad 2 latka .Powiem tak sa wieczory kiedy zje bdb kolacje i poprostu popije sobie ją wodą lub czymś z kubeczka(tylko i wyłącznie) a juz w łóżeczku nie chce mleczka ..........ale jeśli chce to mu nie bronię wyszłam z założenia ze jak bedzie chcial to sam odstawi tak jak bylo z porannym mleczkiem lub ppołudniowym .
  • 0

#7 yvona

Napisano 21 styczeń 2013 01:28

Starszy pije mleko z kubeczka takiego z dziubkiem. Ma jeden ze swoim imieniem, do tego jeszcze takie "pieski" z Ikei o takie

Dołączona grafika
  • 0

#8 moonlight

Napisano 30 styczeń 2013 19:11

Starszy pije mleko z kubeczka takiego z dziubkiem. Ma jeden ze swoim imieniem, do tego jeszcze takie "pieski" z Ikei o takie

Dołączona grafika

A starszy ile ma?
Kupiłam małej kubeczek TT i jakiś wadliwy jest. Wypada membranka i mleko małej na twarz leci. no i znowu butla:(
  • 0

#9 Cobra

Napisano 30 styczeń 2013 19:33

a czy probowałaś ten 360 st albo ten doidy cup?
  • 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

#10 moonlight

Napisano 30 styczeń 2013 19:37

mała umie pić ze szklanki. tu chodzi o to ze do snu chce butelkę. chciałam jej na kubek podmienić
  • 0

#11 Cobra

Napisano 30 styczeń 2013 19:41

a musisz podmienić?
  • 0

#12 moonlight

Napisano 30 styczeń 2013 19:43

a musisz podmienić?

a straszą, że zęby...
  • 0

#13 Cobra

Napisano 30 styczeń 2013 19:47

no ale co zęby? zęby to się psują od mleka a nie od butelki - bo przecież po piciu raczej nie idziecie ich umyć, co? :chytry:
  • 0

#14 moonlight

Napisano 30 styczeń 2013 19:50

no ale co zęby? zęby to się psują od mleka a nie od butelki - bo przecież po piciu raczej nie idziecie ich umyć, co? :chytry:

hihi, ależ myjemy! Jak mała jadła w nocy o 2-3 to też szłyśmy umyć :hihi:
  • 0

#15 Cobra

Napisano 30 styczeń 2013 20:01

wow :wielki: to wielkie brawo !!!
  • 0

#16 moonlight

Napisano 31 styczeń 2013 22:44

wow :wielki: to wielkie brawo !!!

nie no, to żart był!
  • 0

#17 Vernea

Napisano 1 luty 2013 01:22

Moim zdaniem to i o mleko i o butlę idzie. tzn. Dzieci często usypiają z butlą w paszczy. Czyli nie myją zębów po mleku, to jedno. A drugie, że ta zamleczona butla tkwiąca w paszczy to prosta droga do próchnicy.
Moje starsze dzieciaki nigdy nie zasypiały z flaszką i szybko ich przerzuciłam na kubeczki, więc tego problemu nie miałam. Poza tym jakoś tak wyszło, że mleko/kaszka były przed myciem zębów, potem zęby i po zębach spć i tylko woda. Jak odstawiałam butelki to jakoś tak siłą rozpędu przeszliśmy na kaszki wieczorem i mi się w nocy już nie nie budzili. A jak coś to mieli wodę.
  • 0

www.nosimydziecko.com :hej: sklep z chustami do noszenia dzieci, nosidełkami ergonomicznymi, torbami handmade, torbami do wózka

Wypożyczalnia chust do noszenia dzieci i nosidełek ergonomicznych

www.nosimydziecko.wordpress.com

http://www.planetach...ki.blogspot.com    ;)       Okiem chustującej matki wielodzietnej :aod:

#18 yvona

Napisano 2 luty 2013 11:04

A starszy ile ma?
Kupiłam małej kubeczek TT i jakiś wadliwy jest. Wypada membranka i mleko małej na twarz leci. no i znowu butla:(

Oj, wybacz, wybacz za niedojrzenie pytania. Starszy ma 2,8 lat, ale w tych kubeczkach to pije juz od dawna, z rok bedzie. Jak nie lepiej.
Mlodszy tez umie "obslugiwac" kubeczek powyzszy, ale z plynami innymi, bo mlekiem niemoim pogardza.
Mlodszy rok i dwa miechy ma.
  • 0

#19 moonlight

Napisano 2 luty 2013 22:09

Moja ma 1,5 roku. Mleko do snu chce i koniec. Nie będę się z nią o to szarpać chyba... :oh: wypija, odwraca się od butelki i zasypia. Mycie zębów po mleku = awantura nie z tej ziemi. :tiki:
  • 0

#20 yvona

Napisano 3 luty 2013 11:30

No niestety znam to, Daniel w nocy pil mleko, na spiocha praktycznie, wiec w butli. W koncu maz sie wzial i oduczyl.
Teraz sie zapowiada, ze odstawi Obine od piersi.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com