Skocz do zawartości

Zdjęcie

Adwokat, prawnik, czy radca prawny?

adwokat prawnik radca prawny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamill86

Napisano 23 marzec 2017 16:40

Do kogo waszym zdaniem warto zwrócić się z pomocą w kwestii prawnej? - do adwokata, prawnika, czy radcy prawnego? Jakie są między nimi różnice?

• 0

#2 paaula190

Napisano 28 marzec 2017 15:22

W sprawie porady prawnej w niezbyt skomplikowanej sprawie najlepiej chyba zgłosić się do prawnika - ma najniższe stawki. w pozostałych sprawach, zwłaszcza tych wymagających wizyty w sądzie lepiej zgłosić się do adwokata, który w odróżnieniu od prawnika może reprezentować nas przed sądem, ma też szersze uprawnienia, w dodatku obowiązuje go tajemnica zawodowa i jest ubezpieczony. W woj. śląskim warto zajrzeć do kancelarii Patryka Riedela która działa m.in. w Katowicach - specjalizuje się w prawie karnym i rodzinnym, ma w tym doświadczenie, tutaj adwokat jastrzębie zdrój prawo rodzinne można go sprawdzić.

• 0

#3 trzykroki

Napisano 6 kwiecień 2017 20:33

Zgadzam się z poprzedniczką. Adwokat to głównie sprawy sądowe, choć oczywiście zajmuje się także obsługą prawną firm. Jeśli chodzi o wspomniane Katowice, to jeszcze warto tu dorzucić adres www - http://www.piotrbanczyk.pl.

• 0

#4 nutrajek

Napisano 20 maj 2017 19:31

ludzie, adwokat i radca to tym samym prawnicy - prawnikiem jest osoba ktora konczy studiana tym kierunku, reszta to tylko zawody

• 0

#5 azalka

Napisano 14 czerwiec 2017 03:08

To już adwokat czy radca prawny nie są prawnikami? Może to biolodzy molekularni? Dziwne pytanie ale rozumię chyba jego intencję - czym różnią się uprawnienia radcy i adwokata. W tej chwili praktycznie niczym. Do niedawna jeszcze radca prawny nie mógł nas reprezentować przed sądem w sprawach karnych i karno-skarbowych ale to już przeszłość. Jedyna różnica to to, że adwokat nie może pracować na etacie a radca i owszem. To w sumie nieistotne, chyba, że umyśliliśmy sobie by zatrudnić w firmie adwokata na etacie a tu lipa :)

• 0

#6 sankau

Napisano 21 czerwiec 2017 13:24

Dla mnie tak czy inaczej te sprawy są tak zawikłane że poszłabym do każdego byleby tylko otrzymać pomoc, a korzystałam już z pomocy adwokata nie raz  i nawet  kancelaria prawa pracy też się przydała ostatnio.

• 0

#7 zewty

Napisano 28 lipiec 2017 10:20

To zależy w jakich sytuacjach to bardzo dobrze byłoby ogarnąć sytuację, jeśli chodzi o sprzeciw od nakazu zapłaty to warto poradzić się dobrej kancelarii. 

• 0

#8 hadley5

Napisano 8 sierpień 2017 13:13

Ja bym popytał o to znajomych. Z doświadczenia wiem, że to jest naprawdę najlepsze źródło informacji...

• 0

– Nie. Większość w ogóle nie myśli.

#9 slone3ko

Napisano 24 sierpień 2017 13:50

A może dużo lepszym rozwiązaniem będą takie darmowe porady prawne? Sporo pieniędzy można sobie w ten sposób zaoszczędzić :)

• 0

Świat nie jest przybytkiem płaczu,pani Taylor.Jest on królestwem wesołości i śmiechu. Zobacz mój blog.

#10 Oluss12

Napisano 13 wrzesień 2017 17:39

Najlepszy chyba będzie adwokat albo kancelaria adwokatów. Możecie wtedy liczyć na kompleksową obsługę prawną. Polecam również usługi jakie oferuje adwokat dąbrowa górnicza możecie udać się tam z każdym problemem, na pewno znajdziecie najlepsze rozwiązanie z każdej sytuacji

• 0

#11 majsterowkicz_warszawa

Napisano 30 wrzesień 2017 12:33

Chyba nie ma znaczenia do kogo się zgłaszasz. Najważniejsze aby miał dobre opinie. Ja ze swojej strony mogę polecić kancelarię adwokacką z gocławia w Warszawie i mecenasa Pawła Kraśnieja

• 0

#12 Vka

Napisano 13 październik 2017 19:04

Hm... No co można powiedzieć na sto procent, to że w dzisiejszych czasach wybór odpowiedniej kancelarii prawnej, która w stu procentach rzetelnie podejdzie do tematu nie należy do rzeczy najłatwiejszych. Szczególnie ze względu na niesamowitą wręcz mnogość tego typu usług. Ale co wiem na pewno, to że warto postawić na jakąś doświadczoną kancelarię prawną, bo ona daje dużo większe szanse na sukces.

Warto też popytać o rekomendacje znajomych z danej miejscowości. Przykładowo, ja jakiś czas temu potrzebowałem speca od odszkodowań górniczych z Katowic. Popytałem znajomych i polecili mi http://kancelariafortis.pl/ Kancelaria na rynku od 1994 roku, z dużym doświadczeniem, mnóstwo spraw wygranych. Skorzystałem i nie zawiodłem się. Zatem uważam, że to naprawdę dobry pomysł, żeby w danym zakresie tematycznym popytać znajomych z danej miejscowości.

Warto też porównać kilka kancelarii prawnych, dzięki czemu unikniemy wyboru kancelarii nierzetelnej :) Co jest pewne – rynek prawników obecnie jest tak duży, jak chyba nigdy wcześniej.

• 0

Żyjemy dalej, pozwalając, aby nieznośne dni po prostu minęły, i dopuszczając, aby w innych dniach pojawiło się miejsce na przyjemność.

#13 RozmownaPani

Napisano 15 styczeń 2018 15:51

Ja przy sprawie rozwodowej sama dumałam nad tym, czym się różnią i jakiego wybrać. Ostatecznie na polecenie koleżanki skorzystałam z mecenasa Budrewicza. Jest prawnikiem, ale ma też wieloletnie doświadczenie jako radca prawny, więc początkowo skorzystałam z porady, a w późniejszych etapach podjęłam decyzję o tym, aby reprezentował mnie w sądzie. Nie żałuję decyzji, gdyż spełnił się idealnie w obu rolach. 

• 0

#14 Student444

Napisano 16 styczeń 2018 12:22

Ja niestety nie mam za bardzo wiedzy w tym obszarze tematycznym... Dlatego też niezbyt będę w stanie pomóc...

• 0

#15 teresao

Napisano 25 styczeń 2018 20:54

Zalezy od sprawy, problemu i dalszego postępowania. Poczytaj na stronie jednej z lepszych kancelarii w Trójmieście http://cejrowski.pl/ , powinnaś zrozumieć. W razie wątpliwości czy po konkretna radę zwróć się do nich - pomogą.

• 0

#16 krana

Napisano 26 styczeń 2018 14:07

mysle ze po pierwsze nalezy poszukac wsparcia u rodziny !

• 0

Kamagra

#17 Brayank9

Napisano 5 luty 2018 13:11

A nie myśleliście może nad inną opcją? Jeżeli macie dosyć popularne sprawy prawne do załatwienia jak nie wiem np. uzyskanie odszkodowania to może warto poszukać osób w internecie, które miały podobny problem. Na forach na pewno jest wiele takich przypadków opisanych. Również są takie portale jak http://kruczek.pl gdzie można znaleźc artykuły wyjasniające sprawy prawne pisane wraz z prawnikami

• 0

#18 Chmielu

Napisano 16 luty 2018 12:58

Znakomicie! Dzięki wielkie za sprawdzone porady w tym obszarze temtycznym ;) Z całą pewnością mi się one przydadzą:)

• 0

Wszystkie wspaniałe rzeczy są proste i mogą być wyrażone pojedynczym słowem: wolność, sprawiedliwość, honor, obowiązek, miłosierdzie, nadzieja.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: adwokat, prawnik, radca prawny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com