Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciemieniucha w okresie przedszkolnym

ciemieniucha rossmann przedszkolak

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ezka

Napisano 5 wrzesień 2016 19:05

Na forum Rossmanna czytałam o problemie jednej z mam. U jej sześciolatka pojawiła się uporczywa ciemieniucha, a włosy nie chciały rosnąć http://rossmann.pl/f.../3/Default.aspx . Przypomniało mi się że w moim liceum była dziewczyna której głowa wyglądała jakby miała ciemieniuchę. Czy to możliwe?

Ciemieniucha niemowlęca, pojawia się na główce noworodka w 3-6 tygodniu życia. Zmiękczamy łuski oliwką przed myciem głowy. Dobieramy odpowiedni szampon (ja stosowałam Bambino) i wyczesujemy delikatną miękka szczoteczką po kąpieli.

Słyszałam że ciemieniucha może wracać po tygodniu czy dwu, ale w wieku przedszkolnym czy później?

Doczytałam ze ciemieniucha u niemowlaków pochodzi od mamy. Jest związana z nadmiarem poziomu hormonów. W wieku przedszkolnym czy późniejszym "ciemieniucha" ma inne podłoże. Wiąże się ją często z nieprawidłowym rozwojem niektórych gruczołów łojowych.

Niektórzy lekarze łączą ciemieniuchę u starszych dzieci i młodzieży z problemami uczuleniowymi.

• 0

#2 fasolnik

Napisano 21 wrzesień 2016 20:57

Z tą alergią lepiej nie przesadzać. Wiele matek wini się odpowiedzialnością za alergie u dziecka które pojawiają się podczas karmienia piersią, a to błąd. Zdarza się, że wyprysk niemowlęcy, łojotokowe zapalenie skóry, potówki, a nawet ciemieniucha brane są za objawy uczulenia. Dziecko bez względu na rodzaj karmienia może przejawiać wieczorne niepokoje, mieć kolki, czkawki, kichać i ulewać. W sytuacji nietolerancji i alergii pokarmowych dziecka konieczne jest wnikliwsze prześledzenie diety matki. Najwłaściwszym rozwiązaniem jest kontynuowanie karmienia piersią z wdrożeniem diety eliminacyjnej. Dziecko ma wówczas większe szanse na wyrośnięcie z danej alergii. Jednak tak samo jak dieta mamy ważne jest jakich perfum używa. Jakim proszkiem pierze nie tylko dziecka, ale i swoje ubrania. Czy nasze mieszkanie jest alergicznie obojętne. Więcej dowiecie się z lektury artykułu [www.zdrowienacodzien.pl/a-8-dieta-matki-karmiacej-piersia/]

• 0

#3 Himer

Napisano 16 kwiecień 2018 14:56

Czasami nawet w okresie przedszkolnym pojawiają sie takie rzeczy u naszego dziecka. Moim zdaniem warto korzystać z dobrych produktów nawet gdy dziecko jest starsze. Moja córka ma prawie 7 lat ale nadal korzystam z kosmetyków od https://www.johnsonsbaby.com.pl/  . Dla mnie są niezawodne, Idealnie dbają o ciało dziecka. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com