Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pizza

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cobra

Napisano 4 styczeń 2013 23:29

Pizza - oryginalny przepis na pizzę domową od Włocha

składniki:
1 kg mąki pszennej Szymanowskiej
0,5 litra wody
40g drożdży
0,5 szklanki oliwy extra virgin
10 g soli
przecier pomidorowy (ale nie koncentrat!!!)
pół torebki oregano suszonego Kamis
pół łyżeczki pieprzu czarnego mielonego Kamis
4 ząbki czosnku
dodatki jak kto lubi ale uwaga! ser żółty powinien być mało tłusty ale za to pikantny w smaku

ciasto: mąkę, wodę, drożdże, oliwę i sól (poza szczyptą) wymieszać w misce i wyrobić na ciasto. Podzielić je na 8 części i każdą odddzielnie rozwałkować na mące.

sos bazowy: przecier pomidorowy, szczyptę soli (tyle co między kciukiem a palcem wskazującym), pieprz mielony, skrojony (poziekany) czosnek wymieszać i polać nim rozwałkowane placki ciasta.

Przykładowe dodatki: ser żółty starty, szynka lub salami, pieczarki, ostra papryka (ale nie proszek suszony tylko prawdziwa)

Piekarnik nagrzać do 380 st C. Gotowe placki z dodatkami piec około 3 minut.

Smacznego :gotuje:

UWAGA! do pizzy nigdy nie podaje się herbaty ani kawy! Zawsze wino!
  • 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

- To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili!
- A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

#2 Agosia

Napisano 19 październik 2017 10:30

A ja bardziej wole typowo amerykańską pizze na grubym cieśnie z dużą ilością składników. Taką jak mogę dostać w PartyPizza https://www.facebook...aWroclaw?ref=hl  . Smak i jakość produktów sprawia, ze nie ma  ochoty szukać jż innego miejsca na dobrą pizze 

• 0

#3 Dekoracyjna

Napisano 23 październik 2017 10:20

całkiem niezły przepis, myślę że jeśli pomniejszyć proporcje to robię ciasto podobnie i zawsze wychodzi smacznie :)

• 0

#4 aralia

Napisano 2 listopad 2017 11:28

nie ma jak domowa pizza :) tylko tyle z tym pracy, ale raz na czas można się pokusić o przygotowanie :)

• 0

#5 ag_a

Napisano 13 listopad 2017 16:59

Pizza - oryginalny przepis na pizzę domową od Włocha

składniki:
1 kg mąki pszennej Szymanowskiej
0,5 litra wody
40g drożdży
0,5 szklanki oliwy extra virgin
10 g soli
przecier pomidorowy (ale nie koncentrat!!!)
pół torebki oregano suszonego Kamis
pół łyżeczki pieprzu czarnego mielonego Kamis
4 ząbki czosnku
dodatki jak kto lubi ale uwaga! ser żółty powinien być mało tłusty ale za to pikantny w smaku

ciasto: mąkę, wodę, drożdże, oliwę i sól (poza szczyptą) wymieszać w misce i wyrobić na ciasto. Podzielić je na 8 części i każdą odddzielnie rozwałkować na mące.

sos bazowy: przecier pomidorowy, szczyptę soli (tyle co między kciukiem a palcem wskazującym), pieprz mielony, skrojony (poziekany) czosnek wymieszać i polać nim rozwałkowane placki ciasta.

Przykładowe dodatki: ser żółty starty, szynka lub salami, pieczarki, ostra papryka (ale nie proszek suszony tylko prawdziwa)

Piekarnik nagrzać do 380 st C. Gotowe placki z dodatkami piec około 3 minut.

Smacznego :gotuje:

UWAGA! do pizzy nigdy nie podaje się herbaty ani kawy! Zawsze wino!

Mam parę uwag:

Włosi używają mąki typu 00.

Ser do pizzy to zazwyczaj mozzarella - uwielbiana przez Włochów w marghericie. 

Sos: zamiast przecieru, zazwyczaj używają passata di pomodoro.

• 0

#6 Agosia

Napisano 22 styczeń 2018 13:00

Jeżei masz dobre miejsce to moim zdaniem takie zamawianie pizzy jest dobrym rozwiązaninem.Nam bardzo posmakowała pizza z Party Pizza we Wrocławiu. Wiem, że dowiozą ją na czas, nie bede musiała długo czekać i zjem cos smacznego.

• 0

#7 Michałek

Napisano 7 luty 2018 10:02

Hm, ten przepis wygląda prosto, może nawet sam zrobiłbym taką pizzę :) Myślę, że mojej lubej by się to spodobało - np. na Walentynki

• 0

#8 Tryin

Napisano 13 luty 2018 23:02

Dobra pizza to super rzecz. Każdy lubi inną, ja osobiście zasmakowałem ostatnio w pizzeria da vinci bydgoszcz - bardzo smaczna, w dowozie zawsze cieplutka dojeżdża! https://pizzaportal....inci/bydgoszcz/

• 0

#9 siisi125

Napisano 14 luty 2018 15:34

Lubicie pizzę z ananasem?

• 0

#10 Chmielu

Napisano 16 luty 2018 13:13

Warto się podpytać znajomych w tej kwestii. Jest to naprawdę dość dobre rozwiązanie :)

• 0

Wszystkie wspaniałe rzeczy są proste i mogą być wyrażone pojedynczym słowem: wolność, sprawiedliwość, honor, obowiązek, miłosierdzie, nadzieja.

#11 Demona

Napisano 12 lipiec 2018 13:32

Ja zastanawiałam się nad otwarciem własnej pizzerii, mam fajny lokal na oku i połowę asortymentu, zastanawiam się też nad tymi opakowaniami http://www.htmopakow...a-do-pizzy.html

Ponieważ chce dowozić pizze do klienta, oraz czy kupić specjalnie samochód dla dostawcy czy może skuter to lepsze rozwiazanie? jak Myślicie? co byście zrobili?

• 0

#12 ynos89

Napisano 27 lipiec 2018 09:20

Wiadomo, że zrobienie domowej pizzy to jest spora satysfakcja : ). No ale czasami albo nie chce się robić albo chce się zjeść coś od innego kucharza… Więc nie owijając w bawełnę – jakie są Wasze ulubione pizzerie? :D Jeżeli ktoś tu jest z Grodziska Mazowieckiego – albo nawet jest tam przejazdem, u znajomych, czy coś takiego – polecam, oj POLECAM Dominium na skrzyżowaniu Grabowej i Królewskiej, dosłownie parę kroków od osiedla Kopernika. Tutaj więcej o niej: https://www.pizzadom...zisk-mazowiecki .

• 0

#13 fenix

Napisano 17 wrzesień 2018 07:27

Pizza domowa jest super! Mam sprawdzony przepis na ciasto, a z dodatków lubię dodawać szynkę parmeńską, oliwki, czasem rukolę. Kiedyś sama robiłam też sosy ale teraz stawiam na klasykę - ketchup Włocławek to mój faworyt ;) Smak nigdy mi się nie nudzi :D 

• 0

#14 geometrix

Napisano 10 październik 2018 13:25

Ja zastanawiałam się nad otwarciem własnej pizzerii, mam fajny lokal na oku i połowę asortymentu, zastanawiam się też nad tymi opakowaniami http://www.htmopakow...a-do-pizzy.html

Ponieważ chce dowozić pizze do klienta, oraz czy kupić specjalnie samochód dla dostawcy czy może skuter to lepsze rozwiazanie? jak Myślicie? co byście zrobili?

Ja też mam namiar na firmę, która oferuje duży wybór opakowań do pizzy. Zerknij sobie na stronę https://www.lideropa...y-do-pizzy.html . Ważne, że możesz z nimi ustalić indywidualne warunki współpracy, a więc i rabaty na zakup większej ilości opakowań. W pizzerii pudełka są niezbędne, także faktycznie warto się zaopatrzyć w ich większą ilość. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com