Skocz do zawartości

Zdjęcie

praca w Niemczech a ubezpieczenie zdrowotne w Polsce

praca ubezpieczenie zdrowotne nfz niemiec polski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 buniaaa

Napisano 14 październik 2014 19:53

Osoba, która jest zameldowana i zatrudniona w Niemczech nie może korzystać bezpłatnie z wizyt lekarskich w Polsce?

doszukała się tylko

"W przypadku czasowego pobytu na terytorium Polski osoba ubezpieczona w Niemczech powinna się zaopatrzyć przed wyjazdem w niemieckiej kasie chorych w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Na podstawie niemieckiej EKUZ, osobie podlegającej niemieckiemu ustawodawstwu przysługiwać będzie w Polsce prawo do świadczeń opieki zdrowotnej wyłącznie w zakresie niezbędnym z medycznego punktu widzenia biorąc pod uwagę charakter świadczeń oraz planowany czas pobytu.

źródło 

czyli wnioskuję, że:

jak człowiek złapie wirusisko wstrętne podczas wizyty w Polsce to sam się musi leczyć.

leczenie choroby przewlekłej niestety już nie będzie kontynuowane?

złamanie, oparzenie, inne rzeczy zagrażające życiu są "obsługiwane" tak?

• 0

Basia mama Bartosza (03.2006) i Olusia (09.2010)

moja wymianka

#2 Cobra

Napisano 14 październik 2014 21:53

Nie no, według mnie "niezbędne" zawiera też przewlekłe i wirusowe ;) IMO im raczej chodzi o to, że jeśli przyjedziesz do Polski powiększyć sobie biust czy skorygować zgryz to ci tego nie zrefundują. Ale najbezpieczniej będzie zadzwonić do NFZ
  • 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

- To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili!
- A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

#3 buniaaa

Napisano 16 październik 2014 19:56

dzięki Cobra, zadzwonię jutro. Ale kurka małż mi coś mówi że dopiero tą karte musi wyrobić, że zdjęcie i takie tam a powinien ją dostać jak najszybciej przecież ... ech pupa z niego ;)

• 0

Basia mama Bartosza (03.2006) i Olusia (09.2010)

moja wymianka

#4 Jasnie Pani :)

Napisano 16 październik 2014 21:09

z tego co wiem, przewlekłe , to takie z jakimi sie juz przyjachalo. tych nie chca leczyc. generalnie ubezpieczenie z zagranicy to tylko w nagłych przypadkach.

• 0

Alma CollectionOdzież dla Mam Piersią Karmiących

#5 falka

Napisano 9 marzec 2017 11:56

Tylko czy na tym etapie ma sens szukanie pracy poza Polską? Obawiam się, że średnio. U nas jest mnóstwo etatów, a nie pracuje, ten kto nie chce tego robić. Popatrzcie nawet na to - http://www.gowork.pl/praca/katowice;l Pracy jest bardzo dużo, poprawiają się wynagrodzenia. Pewnie, że daleko do tego, żeby były one odpowiednio wysokie, ale przez ostatnie lata doszło naprawdę w tym zakresie do ogromu zmian. Sytuacja diametralnie się odmieniła i oby tak dalej.

• 0

#6 latina

Napisano 2 listopad 2019 09:23

Nie wiem, jak to jest z ubezpieczeniami, jednak wiem że dożo osób decyduje się na podjecie pracy w charakterze opiekuna osób starszych. Do wykonywania takiej pracy trzeba mieć naprawdę rozległą wiedzę. Ostatnio tutaj http://www.careteam....zne-zagrozenie/ czytałam ciekawy artykuł, który z pewnością się przyda,

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: praca, ubezpieczenie, zdrowotne, nfz, niemiec, polski

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com