Skocz do zawartości

Zdjęcie

sprzedaż a podatek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cobra

Napisano 29 wrzesień 2014 21:03

ponieważ czasami pytacie, to przypominam, że:

"jeżeli jesteśmy w posiadaniu rzeczy, którą nabyliśmy z myślą o użytku  osobistym (pod pojęciem uzysku osobistego oczywiście nie mieści się  wyłącznie rzecz, której będziemy używać samodzielnie – mogą jej używać  bliscy, znajomi, wizytujący nasz dom itp.), i w której posiadaniu  jesteśmy co najmniej pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym daną  rzecz kupiliśmy, sprzedaż tej rzeczy na Allegro czy innym serwisie  aukcyjnym (również sprzedaż dokonywana bez pośrednictwa serwisu  aukcyjnego) nie będzie rodzić skutków w podatku PIT." 

ALE:
1. sprzedaż rzeczy o wartości przekraczającej 1000 zł rodzi u nabywcy skutki w PCC
2. sprzedaż musi wystąpić po upływie 6 miesięcy licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie - w tym przypadku musiałabyś mieć rachunek albo umowę kupna-sprzedaży i wyjątkowo wredny urząd skarbowy nasłany przez wyjątkowo wredną koleżankę lub sąsiadkę

• 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

- To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili!
- A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

#2 kasidi

Napisano 1 maj 2018 18:11

Szczerze mówiąc w ogóle nie znam się na tych sprawach dlatego też mam pytanie dotyczące właśnie podatku. Pracowałam kilka miesięcy zagranicą i chciałabym zapytać czy mogę uzyskać zwrot podatku dania ? Może ktoś ma wiedzę w tym zakresie i podzieliłby się nią ze mną ?

• 0

#3 cazors

Napisano 7 maj 2018 14:40

i to jest wlasnie chore !

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com