Skocz do zawartościZdjęcie

sprzedaż a podatek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cobra

Napisano 29 wrzesień 2014 21:03

ponieważ czasami pytacie, to przypominam, że:

 

"jeżeli jesteśmy w posiadaniu rzeczy, którą nabyliśmy z myślą o użytku  osobistym (pod pojęciem uzysku osobistego oczywiście nie mieści się  wyłącznie rzecz, której będziemy używać samodzielnie – mogą jej używać  bliscy, znajomi, wizytujący nasz dom itp.), i w której posiadaniu  jesteśmy co najmniej pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym daną  rzecz kupiliśmy, sprzedaż tej rzeczy na Allegro czy innym serwisie  aukcyjnym (również sprzedaż dokonywana bez pośrednictwa serwisu  aukcyjnego) nie będzie rodzić skutków w podatku PIT." 
 
ALE:
1. sprzedaż rzeczy o wartości przekraczającej 1000 zł rodzi u nabywcy skutki w PCC
2. sprzedaż musi wystąpić po upływie 6 miesięcy licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie - w tym przypadku musiałabyś mieć rachunek albo umowę kupna-sprzedaży i wyjątkowo wredny urząd skarbowy nasłany przez wyjątkowo wredną koleżankę lub sąsiadkę

  • 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

 

- To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili!
- A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

 

 

 


#2 kasidi

Napisano 1 maj 2018 18:11

Szczerze mówiąc w ogóle nie znam się na tych sprawach dlatego też mam pytanie dotyczące właśnie podatku. Pracowałam kilka miesięcy zagranicą i chciałabym zapytać czy mogę uzyskać zwrot podatku dania ? Może ktoś ma wiedzę w tym zakresie i podzieliłby się nią ze mną ?


  • 0

#3 cazors

Napisano 7 maj 2018 14:40

i to jest wlasnie chore !


  • 0

#4 Magdena

Napisano 11 styczeń 2019 13:23

Jeśli chodzi o zwrot podatku z zagranicy to chyba nie znam firmy z większym doświadczeniem, niż ta: https://all-tax.pl/z...odatku-holandia , która działa już 15 lat na rynku i oferuje serwis w tym zakresie, nie tylko oparty na aktualnej wiedzy, ale też super sprawny, jeśli chodzi o załatwianie tego typu formalności. Można na przykład pobrać u nich na stronie komplet dokumentów niezbędnych do uzyskania zwrotu, a dzięki temu zaoszczędzić mnóstwo czasu. Skontaktuj się z nimi mailowo, na pewno odpowiedzą szybko na Twoje wszystkie pytania.


  • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com