Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka odżywka do paznokci?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Melody

Napisano 26 sierpień 2014 23:13

Mam problem z zapuszczeniem paznokci, a mówiąc wprost no nie moge sobie zapuscic.... od zawsze się łamią i są cienkie. Myślałam o żelu albo akrylu u kosmetyczki, ale słyszałam, że to niszczy płytkę. Polecacie mi jakaś dobra odżywkę albo cokolwiek co pomoże mi zapiscic paznokcie! Moja znajoma polecała mi http://www.superkosz...-kolagenem.html czy możecie potwierdzić, że faktycznie jest ona dobra? Bo miałam kiedyś inny produkt tej firmy i byłam średnio zadowolona, tzn, nie był zły, ale też nie rzucił mnie na kolona.  Od razu mowie, że skrzypowity i inne nie działają..przynajmniej na mnie. 

• 0

#2 Cobra

Napisano 27 sierpień 2014 02:09

Absolutnie odradzam.

Skład: Ethyl Acetate, Butyl Acetate, Isopropyl Alcohol, Phthalic Anhydride/ Timellitic, Anhydride/ Glycols Copolymer, Cellulose Acetate Butyrate, Surose Acetate Isobutyrate, Nirtocellulose, Aqua, Formaldehyde (2%), Acetyl Tributyl Citrate, Surose Benzoate, Acrylates Copolymer, Camphor, Stearalkonium Hectorite, Adipic Acid/ Fumaric Acid/ Phthalic Acid/ Tricyclodecane Dimethanol Copolymer, Alcohol Denat, N-Butyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Hydrolized Collage, Citric Acid, Calcium Pantothenate, Phosphoric Acid, CI 17200 (29.01.2014.)

A to oznacza, że Formaldehyd zawarty w niej powoduje onycholizę. Poczytaj blogi kosmetyczne - tam nie zostawiają suchej nitki na tych odżywkach. Ja miałam 8in1 i szybko z niej zrezygnowałam.
Nawet na opakowaniu masz napis :
" Uwaga: Zawiera 2% formaldehydu. Przed użyciem należy zabezpieczyć skórki oliwką lub kremem, a przed rozpoczęciem kuracji wykonać 2-3 dniową próbę uczuleniową. " skórki zabezpieczysz ale płytki paznokcia juz nie. :/

Z odżywek polecić mogę dwie:
Sally Hansen Diamond Strength, Instant Nail Hardener (http://pl.sallyhanse...iamond-strength)
oraz
L'Biotica Biovax Opti-Cure Odżywcze serum do paznokci ( http://www.aptekagem...nokci-15ml.html)

Oba sprawdzone osobiście.

Tapatalk - czyli z Kluchą u cysia, pisane lewą ręką poległa w walce z autokorektą
  • 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

- To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili!
- A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

#3 Jasnie Pani :)

Napisano 27 sierpień 2014 09:59

Od razu mowie, że skrzypowity i inne nie działają..przynajmniej na mnie. 

bo to trzeba systematycznie, przez długi czas. Suplementy i naturalne metody nie działają jak  za dotknieciem czarodziejskiej różdżki. Akurat skrzypowity tez nie popiearam, ale polecam inne metody:

http://www.cyberbaba...-domowe-kuracje

co do linkowanej odżywki Cobra juz wyczerpała temat :) 

• 0

Alma CollectionOdzież dla Mam Piersią Karmiących

#4 falka

Napisano 8 grudzień 2014 18:29

U mnie nieustająco ta sama odżywka i jakoś paznokcie mam ładne i zdrowe, z żadnych cudów nie korzystam, bo systematycznością i odżywką.

• 0

#5 yavanna

Napisano 28 luty 2015 15:43

Ja stosuję odżywkę z Eveline i jestem zadowolona :)

• 0

Sport pozwala pokazać wielu osobom piękną stronę życia

#6 falka

Napisano 12 marzec 2015 07:33

U mnie cały czas ta sama, pamiętajcie tylko aby stosować się do zasad korzystania z danego kosmetyki, bo to na prawdę ma decydujące znaczenie dla uzyskanego efektu. 

• 0

#7 ana_82

Napisano 17 czerwiec 2015 13:53

Najlepsza jest z Eveline jak już wspomniała yavanna, tyle, że trzeba pamiętać, że jak kondycja paznokci się poprawi odżywkę trzeba odstawić.

• 0

#8 Adella

Napisano 5 wrzesień 2015 15:47

heh ja też używam Eveline, hmm ale nie macie po odstawieniu odżywki z powrotem problemu z łamliwością paznokci?

• 0

#9 EdytaK

Napisano 23 listopad 2015 20:18

Ostatnio też szukałam na blogach opinii o odżywkach do paznokci bo ostatnio ich kondycja jest u mnie w opłakanym stanie i natknęłam się na ten olejek do pielęgnacji paznokci Scholl zwierający kompozycję 7 olejków oraz taki elektroniczny pilnik do paznokci . Zastanawiam się nad tym zestawem i chciałabym sobie go kupić po wypłacie. Używałyście może tego olejku do pielęgnacji paznokci i tego pilnika? Ten pilnik też wydaje się być fajny bo ma 3 nakładki: piłującą, wygładzającą i polerującą.

• 0

#10 EdytaK

Napisano 23 listopad 2015 20:18

Przypomniało mi się teraz, że przyjmowanie skrzypu polnego dobrze wpływa na płytkę paznokciową. 

• 0

#11 falka

Napisano 10 marzec 2017 16:53

Nieustająco to samo new nails i nie mamy żadnych problemów z płytką paznokcia. Powiedzmy, że udało się ją totalnie odmienić i doprowadzić do normalności. Pewnie, że swoje zrobiłam. Aktualnie nie mam żadnych problemów, płytka jest ładna, zdrowa, w odpowiedniej kondycji, ale oczywiście nad uzyskaniem takiego efektu napracowałam się. Teraz płytka ma ten błysk, wygląda zdrowo i estetycznie.

• 0

#12 lebra

Napisano 14 marzec 2017 17:24

Też ja odradzę, ja jej nie stosowałam, bo się bałam, ale koleżance strasznie zżółkły paznokcie i się wystraszyłam...może nie u każdego tak to działa, ale wolę dmuchać na zimne i nie używać. ale polecam rozejrzeć się w sieci jest dużo artykułów na temat ładnych paznokci i dłoni np http://obk.pl/dlonie...ie-i-paznokcie/ tutaj są nawet domowe sposoby :) myslę, ze najlepiej na ładne paznokcie pomoże skrzyp - tabletka dziennie i paznokcie zaraz będą wzmocnione

• 0

#13 mantra

Napisano 15 marzec 2017 10:08

Ja stosuje olejek arganowy :), naturalny olejek który wzmacnia płytkę paznokcia.

• 0

#14 pacyneczka

Napisano 11 kwiecień 2017 10:53

Mi się okropnie zniszczyły po tej odżywce z Eveline paznokcie ;/ Bardzo polecam stosowanie olejków, zawsze przed manicure nakładam na minimum godzinę jakiś olejek na płytkę paznokcia, a potem przed malowaniem je odtłuszczam. Widać dzięki temu ogrooooooooooomną różnicę ! :) :)

• 0

#15 speg

Napisano 19 kwiecień 2017 08:37

Moja żona też miała problemy z kruchymi i łamliwymi paznokciami. Kiedyś koleżanka namówiła ją na wykonanie pedicure bemowo i tam kosmetyczka nie dość, że wykonała profesjonalny pedicure to jeszcze poleciła jej jakie odżywki stosować by wzmocnić paznokcie. Wiadomo, że odpowiednia dieta ma tu też spore znaczenie. 

• 0

#16 monikk

Napisano 23 kwiecień 2017 18:42

Mi pomógł olejek rycynowy :)

• 0

#17 morgan

Napisano 25 kwiecień 2017 13:28

Olejek rycynowy i arganowy jak najbardziej pomoże na łamliwe płytki paznokciowe. Wiem, bo sama sprawdzałam. Ja stosuję wygładzające i wzmacniające odżywki i olejki z Golden Rose. Jakoś tak zaczęłam ich używać wraz z ich lakierami i nie robią nic szkodliwego moim paznokciom więc nie widzę sensu szukać innych. U mnie większy problem jest z systematycznością nakładania, bo często po całym dniu mi się nie chce i muszę sobie przypominać. A to jest bardzo ważne, by być systematycznym, bo samo się nie zrobi.

• 0

#18 ag_a

Napisano 30 maj 2017 11:26

Ja ostatnio czytałam o moczeniu pazurków w żelatynie. Szczerze, sama nie próbowałam, ale zaciekawił mnie ten sposób. Ale noszę hybrydy i nie potrzebuję już wzmacniać paznokci:)

• 0

#19 Pabcio6

Napisano 8 czerwiec 2017 16:21

Fajnie, dzięki wielkie ;)

• 0

Właśnie po to są przyjaciele-żeby rozumieli cię lepiej, niż ty sam siebie rozumiesz.

#20 bonikul

Napisano 19 lipiec 2017 18:53

O, dzięki wielkie za wszystkie porady :) Tego właśnie było mi trzeba :)

• 0

Prawda-rzekł spokojnym głosem Samson Miodek-jest córą czasu.
-Poczętą-dokończył Szarlej- w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com