Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubezpeczenie OC przy sprzedaży samochodu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cobra

Napisano 1 czerwiec 2014 18:48

Pytanie mam. Jak to jest z ubezpieczeniem OC samochodu, który zostaje sprzedany? Czy mogę się zgłosić o zwrot tej części składki, której już nie wykorzystam?

Ubezpieczyłam samochód 30 maja 2014 roku. W połowie czerwca zgłosiłam sprzedaż samochodu. Czy mam możliwość odzyskania zapłaconej składki? Jeśli tak, jak to zrobić?

• 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

- To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili!
- A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

#2 Mecenas

Napisano 1 czerwiec 2014 21:07

Sprzedając auto kupujący musi ci napisać oświadczenie że rezygnuje z twojego oc i ty wtedy na podstawie tego będziesz mogła się postarać o zwrot składki, wszystko przez główna infolinię zrobisz.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 Cobra

Napisano 2 czerwiec 2014 06:43

A jak nie napisze? No bo kto by napisał, że nie chce 300 zł... :/

• 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

#4 Mecenas

Napisano 2 czerwiec 2014 12:24

To nie dostaniesz zwrotu skladki, sprzedajac auto oddajesz rowniez polise OC ktora wykupilas wczesniej. 

• 0

#5 Cobra

Napisano 2 czerwiec 2014 17:58

Oki, dziękuję za poradę
  • 0

#6 mezalians

Napisano 22 listopad 2014 15:33

Raczej spotykam się tylko sytuacja, że przechodzi i czesto jest to atut w ofercie, że jest jeszcze ważne oc. Należy pamiętać by zgłosić sprzedaż u ubezpieczyciela aby ewentualne szkody nie przechodziły na naszą polisę. Jeśli jednak nie chcecie mieć problemów z ubezpieczeniem, zawsze można wynająć auto np. w http://www.fleetpoland.pl/ i już nie ma zmartwień.

• 0

#7 przemyslaw

Napisano 21 styczeń 2019 08:43

Ja obecnie szukam polisy, bo poprzednia za chwilę się kończy. Mam taką zasadę, że zaglądam w kilka miejsc, żeby porównać zarówno ceny, jak i  co jest objęte ubezpieczeniem. Na stronie https://polisoteka.pl znalazłem różne polisy wielu ubezpieczycieli, więc muszę przeliczyć, co dla mnie obecnie jest najbardziej korzystne i się zdecydować.

• 0

#8 marynia2

Napisano 5 marzec 2019 18:05

Z ubezpieczenia mogą oddać jak auto złomujesz, przy sprzedaży to też moim zdaniem atut i można wtedy to OC przepisać na siebie czyli na nowego właściciela. I ewentualnie wartość tej składki doliczyć sobie do ceny samochodu. Składki najtaniej można wyliczyć w porównywarkach, jest dobry kalkulator ubezpieczenia OC na mubi.pl https://mubi.pl/ Wiedząc, że za jakiś czas planujemy sprzedaż auta najlepiej skorzystać z najtańszej oferty, która nie będzie wcale gorsza od droższych, ubezpieczenie OC ma zazwyczaj podobny zakres ochrony.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com