Skocz do zawartości

Zdjęcie

WYPRAWKA do SZKOŁY / PRZEDSZKOLA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 buniaaa

Napisano 8 maj 2014 20:45

Pomyslałam o wątku, w którym możemy wyrazić opinię o artykułach szkolnych dla dzieci.

Niegdyś "łapalam" się na okazje cenowe w biedronce nieznanych firm i kupowałam wyprawki starszakowi tam do czasu gdy poszedł do szkoły i teraz korzysta z tego sam dla siebie, on widzi różnicę i ja, tzn musieliśmy wypróbować różności aby trafić na odpowiednie. Kredki te zwykłe biedronkowe niestety łamały się strasznie, ołówki twarde i zostawiały duże ślady gdy się zgumkowało, gumki bez komentarza.

I polecam bardzo kredki grubsze bambino (w biedronce też są czasami w promocji)

bamb%20dr%2024.JPG

ołówki tylko big, w tesco bywają w większych opakowaniach bo idą jak woda ;)

b880311c1.jpg

gumki

gumka-do-mazania-pelikan-ac30.jpg

gumka-do-scierania-uniwersalna-31x23x9mm

ma511220c1.jpg

farbki TYLKO firmy ASTRA, uwielbiamy je

farby-plakatowe-astra-12-kol-20ml.jpg

plastelina też ASTRA

f-plastelina-astra-12-kolorow-kwadratowa

Zeszyty kupujemy gdzie taniej i chyba w biedronce ostatnio wychodziło naj ;)

Jeśli macie swoje ulubione, sprawdzone przybory to bardzo chętnie poznam bo za miesiąc będe kompletowała wyprawkę dla Bartka na nowy rok szkolny. Może akurat jest jeszcze coś fajniejszego od tego co lubimy ;)

• 0

Basia mama Bartosza (03.2006) i Olusia (09.2010)

moja wymianka

#2 Jasnie Pani :)

Napisano 8 maj 2014 22:02

kredki bambino to wogole hit od lat. Tutaj nie ma nic podobnego, a moje dziewczyny je uwielbiaja, wiec zawsze po wakacjach wracamy obadowane kredkami  bambino :)

• 0

Alma CollectionOdzież dla Mam Piersią Karmiących

#3 Cobra

Napisano 9 maj 2014 11:22

Bambino potwierdzam ale gumka sprawdza mi się od kilkunastu lat ta sama: pentel hi-polymer
  • 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

- To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili!
- A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

#4 Jasnie Pani :)

Napisano 9 maj 2014 12:09

kurcze, ja wogóle do tego w ten sposób nie podchodzę. Moje dzieci to psuje i gapy, gubią i psuja kredki, ołówki i gumki, kupuje jak leci co tansze. Przywiezione z Pl kredki bambino i zeszyty w waską linie trzymam na najwyzszej polce i moga sie nimi bawic tylko pod moim nadzorem ;) Pewnie w polskiej szkole, gdyby to wszystko spoczywalo w piórniku, to byloby inaczej, ale tutaj dzieci do szkoły to tylko siebie w mundurku i kserówke z zadaniem domowym noszą. Ile teraz srednio wychodzi wyprawka do szkoły w Pl i jakie sa opłaty potem w szkole? Ze zrozumialych wzgledów sie interesuje? Luska rocznik 2007 JAKBY CO ;)

• 0

#5 melodia

Napisano 9 maj 2014 19:13

ja od lat używam gumki BIC, a ołówków używam z rysikiem

• 0
Zuzolek - radość nie do opisania, bo wylewa się uszami
http://melodia-tomik.blogspot.com/- A poezja niech brzmi jak melodia, poezja i nie tylko, bo życie jest poezją...
:angel: 16.08.2011, Zuz <3 31.08.2012, :angel: 16.10.2013, 09.2014 syn <3

#6 buniaaa

Napisano 9 maj 2014 19:31

kredki bambino to wogole hit od lat. Tutaj nie ma nic podobnego, a moje dziewczyny je uwielbiaja, wiec zawsze po wakacjach wracamy obadowane kredkami  bambino :)

tak, młody też praktycznie od zawsze nimi malował tylko do szkoły a raczej do przedszkola bo w szkole tylko na początku mial zwyklaki...

Bambino potwierdzam ale gumka sprawdza mi się od kilkunastu lat ta sama: pentel hi-polymer

musze wyprobować ;)

kurcze, ja wogóle do tego w ten sposób nie podchodzę. Moje dzieci to psuje i gapy, gubią i psuja kredki, ołówki i gumki, kupuje jak leci co tansze. Przywiezione z Pl kredki bambino i zeszyty w waską linie trzymam na najwyzszej polce i moga sie nimi bawic tylko pod moim nadzorem ;) Pewnie w polskiej szkole, gdyby to wszystko spoczywalo w piórniku, to byloby inaczej, ale tutaj dzieci do szkoły to tylko siebie w mundurku i kserówke z zadaniem domowym noszą. Ile teraz srednio wychodzi wyprawka do szkoły w Pl i jakie sa opłaty potem w szkole? Ze zrozumialych wzgledów sie interesuje? Luska rocznik 2007 JAKBY CO ;)

ja też tak kupowałam co tańsze do przedszkola bo tam mają wszyscy przybory razem i używają wspólnie. Teraz gdy Bartosz ma już swój piórnik i korzysta sam to inaczej tym bardziej, że po dwóch tygodniach zaraz na początku roku w pierwszej klasie musialam kupić nowe kredki bo tych już nie miał tak się łamały, ja sama dostawalam szału podczas prac domowych. Kolejna paczka zniknęla w takim samym czasie i wtedy wkońcu zaczął nosić do szkoły grube bambino drewniane.

Co do wyprawki to ceny są różne ale ja napisze ile ja wydaję: książki max 300zł ale dostajemy później zwrot za nie bo mamy niski dochód i staramy się o dofinansowanie. Przybory szkolne w sumie niewiem dokładnie bo zawsze kupuje stopniowo, na początku czerwca będe kupowała mu wszystko razem więc wtedy będe mogła napisać ile dokładnie mnie wyniosło. Tutaj też mamy stypendium socjalne więc oddadzą gdy dam faktury. W tym roku jest spoko dzięki tej pomocy ale jakbym miała wydać sama to przybory, strój na wf i halówki (3pary w roku zaciera) i z ksiązkami pewnie z 700zł

ja od lat używam gumki BIC, a ołówków używam z rysikiem

ja też z rysikiem lubię ale niestety dla dzieci, które uczą się pisać i często popełniają błędy, co za tym idzie gumkują często po tych cieniutkich zostają ślady wgniecenia w kartce po takim ołówku :/

• 0

moja wymianka

#7 Jasnie Pani :)

Napisano 9 maj 2014 22:31

Co do wyprawki to ceny są różne ale ja napisze ile ja wydaję: książki max 300zł ale dostajemy później zwrot za nie bo mamy niski dochód i staramy się o dofinansowanie. Przybory szkolne w sumie niewiem dokładnie bo zawsze kupuje stopniowo, na początku czerwca będe kupowała mu wszystko razem więc wtedy będe mogła napisać ile dokładnie mnie wyniosło. Tutaj też mamy stypendium socjalne więc oddadzą gdy dam faktury. W tym roku jest spoko dzięki tej pomocy ale jakbym miała wydać sama to przybory, strój na wf i halówki (3pary w roku zaciera) i z ksiązkami pewnie z 700zł

no to mnie bardzo pozytywnie zdziwiłaś. Dofinansowania w PL wprowadzili, czyli idzie ku lepszemu :) Tutaj w sumie jak pisalam do szkoły nic sie nie nosi i szkoła zapewnia przybory, tylko mundurki trzeba zakupic, ale jak sie ma niski dochod to tez sa dofinansowywane. W sumie refundują jakieś 40% kosztu. 

• 0

#8 jewa

Napisano 10 maj 2014 19:39

U nas prawdzają się prócz wymienionych jeszcze:

kredki  STABILO TRIO grube trójkatne - łatwiają naukę poprawnego chwytu

Kredki-grube-trojkatne-18kol-STABILO-Tri

oraz ołówki MILAN - tez trójkątne

mi-12.jpg

No i flamastry spieralne tez STABILO podkradam by po materiałach pisać ;) np kanwie przy wyszywaniu

STABILO_FLAMASTRY_24_KOL_TRIO_A-Z_SRODEK

• 0

#9 wesolka

Napisano 25 czerwiec 2014 22:13

Dobrze, że jest taki temat bo chciałabym zapytać o podręczniki do szkoły. Potrzebuję wyprawkę podręcznikową: http://sklep.wsip.pl...asy_uid]=212247 taka jak zażyczyła sobie i szkoła i zastanawiam się czy nie jest przypadkiem taniej jak kupię ją już teraz??Czy wręcz odwrotnie to działa czyli bliżej września będą promocję?? Tego samego tyczy się wyprawka odnośnie artykułów szkolnych-czy przypadkiem jak wszyscy kupują to sklepy nie chcą jak najwięcej na tym zarobić i jest wtedy drożej? Z zasady wiem, że jak jest sezon na dane rzeczy to nie są one tanie a poza sezonem jak najbardziej, czy więc i w tym przypadku teoria się sprawdza?

• 0

#10 Cobra

Napisano 26 czerwiec 2014 08:10

Z jednej strony tak ale z drugiej nie. Gdy jest poza sezonem to łatwiej będzie się targować przy większym zamówieniu. Z drugiej strony "w sezonie" sklepy kupują znacznie więcej w hurtowniach i dostają lepszą cenę więc mogą ceną konkurować z innymi sklepami.
Ja bym poszła teraz i spytała, co mi dorzucą gratis. Jak nic, to idziesz do innego sklepu. :)

Odnośnie podręczników nie pomogę bo nie przerabiałam tego tematu.

Dodatkowo przypominam, że co roku oświata pomaga w zakupie materiałów pismienniczych. Wystarczy spełnić określone warunki a jest o co zawalczyć bo w skali roku kwota może sięgnąć kilkuset złotych

EDIT: znalazłam promocję w Ravelo: http://www.ravelo.pl...tion=3203800738

• 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

#11 jewa

Napisano 26 czerwiec 2014 16:16

Podręczniki sprawdz w http://www.podreczniki-marmag.pl/, http://www.gandalf.com.pl/, http://aros.pl/

• 0

#12 kasia_t

Napisano 4 lipiec 2014 12:15

Z jednej strony tak ale z drugiej nie. Gdy jest poza sezonem to łatwiej będzie się targować przy większym zamówieniu. Z drugiej strony "w sezonie" sklepy kupują znacznie więcej w hurtowniach i dostają lepszą cenę więc mogą ceną konkurować z innymi sklepami.
Ja bym poszła teraz i spytała, co mi dorzucą gratis. Jak nic, to idziesz do innego sklepu. :)

Odnośnie podręczników nie pomogę bo nie przerabiałam tego tematu.

Dodatkowo przypominam, że co roku oświata pomaga w zakupie materiałów pismienniczych. Wystarczy spełnić określone warunki a jest o co zawalczyć bo w skali roku kwota może sięgnąć kilkuset złotych

EDIT: znalazłam promocję w Ravelo: http://www.ravelo.pl...eczniki-szkolne

Ja też jestem na etapie wyboru podręczników dla córki - 2 klasa Szkoły Podstawowej. Niestety, muszą mieć już nowe ksiązki kupione bo nauczycielka tak zarządziła... :/

Widzę, że w tym Ravelo.pl mają faktycznie promocje na podręczniki no i dostawa za darmo. A Wy macie sprawdzone sklepy internetowe? Ravelo to jest dawny weltbild, tak??

• 0

Pozdrawiam, Piotr

http://urbanski-drzwi.pl

#13 Cobra

Napisano 4 lipiec 2014 16:36

Ravelo to jest dawny weltbild, tak??

tak, dawny weltbild a jeszcze wcześniej kdc :)

• 0

#14 Katarzyna

Napisano 19 sierpień 2014 08:59

ja oprócz tego, że muszę teraz kupić wyprawkę dla dziecka, to jeszce zamierzam urzadzić moim maluchom pokój - bliźniaki idą do szkoły i trzeba zadbać o to, by w ich pokoiku znalazło się trochę miejsca na biurka. Zamierzam poszukać czegoś takiego jak praktyczne i solidne piętrowe łóżka, bo to chyba jedyne rozwiązanie - akcesoria do szkoły, zeszyty, ksiązki, teraz to bedzie dominować w ich pokoju, wazne, by zapewnić im więcej przestrzeni

• 0

#15 Marcelina

Napisano 27 sierpień 2014 13:16

Ja w tym roku wzięłam się na metodę i profesjonalnie przygotowałam się do zakupów :-) Zrobiłam listę potrzebnych rzeczy dla dziecka i później przejrzałam gazetki promocyjne sklepów w okolicy (najwygodniej jest to zrobić np. na okazjum.pl, bo tam wszystko jest w jednym miejscu). Do każdego produktu pisałam sobie gdzie go kupić i z taką listą już było o wiele łatwiej pojechać na zakupy. Wiem, że taniej już by nie udało mi się zrobić wyprawki :-)

• 0

#16 buniaaa

Napisano 10 lipiec 2015 20:23

jakie kredki ale cienkie drewniane polecacie? starszak już nie chce do 4tej klasy grubych bambino a że robię po mału listę rzeczy do szkoły to szukam i pytam. 

• 0

moja wymianka

#17 falka

Napisano 6 sierpień 2015 07:20

Jeśli mowa o małym dziecku to możecie jeszcze dopisać do listy http://mamokupmi.pl/ Ale generalnie radzę po prostu szukać i porównywać. Nawet pierdoły w sieci da się kupić znacznie taniej, tylko wymaga to poświęcenia czasu na znalezienie atrakcyjniejszych cen.

• 0

#18 Koniczynka

Napisano 11 sierpień 2015 15:08

Ja z koleżankami zamawiamy co jakiś czas razem różne rzeczy, które nam są potrzebne bo można dostać zawsze jakiś rabacik, a przy zamówieniu przez internet wtedy koszty dostawy są bardzo niskie. Tak ostatnio zamawiałyśmy zabawki i zamówienie wyszło około 1500 złotych i upust 5%. Dobry wynik :) Co do szkoły na razie zbieramy potrzebne nam rzeczy i będziemy zamawiać w księgarni http://www.legolas.pl. Myślę, że przy tak dużym wydatku jak wyprawka trzeba się zebrać i zamówić konkretnie po niższej cenie.

• 0

#19 masis

Napisano 11 wrzesień 2015 12:25

a dla dzieciaczków idących do żłobka czy maluchów w przedszkolu? O nich też trzeba przecież zadbać :) ja swoim dzieciakom kupiłam w internecie http://www.babymeble...karmienia-k157/  kilka fajnych akcesoriów :) polecam Wam, kiedyś zamówilam dla nich krzesełka do karmienia i były naprawdę świetne :) 

• 0

#20 karin83

Napisano 10 sierpień 2016 12:19

Ja od siebie dodam, że przyda się dobry plecak. W sklepie Brytyjka mają plecaki szkolne dla chłopców i dziewczynek. Ładne, stylowe i co najważniejsze dla rodzica - w dobrej cenie. Myślę, że warto rzucić okiem, bo wybór spory.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com