Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pod Kogutem - Krępa - mazowieckie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Cobra

Napisano 14 kwiecień 2014 07:29

Opis:

W tą sobotę (12.04.2014) byliśmy w ośrodku agroturystycznym "Pod Kogutem" w Krępie koło Warszawy.

Spędziłyśmy tam z czteroletnią Izą trzy godziny. Nie nocowałyśmy i nie jadłyśmy obiadu w restauracji a jedynie zwiedzałyśmy i bawiłyśmy się na placu zabaw.

Ogólne wrażenie jest takie, że miejsce super dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza mieszkającymi w mieście, na krótki pobyt typu weekend. Na dłuższy czas raczej wiałoby nudą. Okolica piękna, sporo atrakcji ale wszystkie oddalone o co najmniej kilka kilometrów.

Urodę samego ośrodka ciężko mi ocenić bardzo obiektywnie, gdyż byłam tam przed sezonem, więc teren był jeszcze nie uprzątnięty i trwała budowa czegoś, co wyglądało jak pawilon lub weranda.

Na terenie ośrodka znajdują się domki letniskowe (z możliwością wynajmu), mini Zoo (ale takie naprawdę mini: króliki, trzy kozy, lama, osiołek, kilka ptaków), małe boisko do grania w piłkę, bardzo fajny plac zabaw, stajnia, jazda konna, restauracja lub bar (widziałam tylko bar, ale z tyłu był napis, że jest też restauracja wiec może czynna w sezonie).

Ośrodek oferuje pobyty wypoczynkowe, wycieczki dla przedszkoli i szkół, jazdę konną, organizację imprez i konferencji

Plusy:

• położenie blisko Warszawy, więc można zrobić wypad na jeden dzień lub weekend
  • dzieci (zwłaszcza małe) nie będą się tam nudzić
  • personel bardzo miły i pomocny
  • ośrodek zadbany i raczej czysty (na tyle na ile mogłam to ocenić przez czas pobytu)
  • jeśli poza sezonem jest tam tak ładnie, to w lecie musi być pięknie
  • bardzo fajne miejsce na zorganizowanie kameralnej imprezy urodzinowej (niekoniecznie typowo dzieciowej)

Minusy:

• dzieci w wieku 6+ raczej się wynudzą przy dłuższym pobycie  w samym ośrodku
  • zaskoczyły mnie ceny posiłków, bo 25-30 zł za jedno danie (np. kotlet schabowy, frytki i surówka) to ceny wyższe niż w niejednej restauracji w śródmieściu Warszawy a nie z dala od wszystkiego
  • brak ogólnodostępnej informacji (dostępnej na terenie ośrodka) o okolicznych atrakcjach, np. w postaci ulotki, plakatu czy minimapy
  • personel troszkę mi "nakłamał" - dzień wcześniej otrzymałam telefoniczną informację, że ośrodek czynny jest od 10.00 (a był od 11.00 - na szczęście nas wpuszczono) oraz, że można karmić zwierzęta i że na terenie ośrodka dostępne są min. marchewki i nie trzeba ich ze sobą przywozić (co okazało się zupełnie nieprawdą, gdyż zwierząt dokarmiać nie wolno, chyba że trawą)

Podsumowanie:

Ośrodek wart polecenia na krótki pobyt lub zorganizowanie imprezy, wspaniały pomysł na miejsce docelowe dla wycieczki przedszkolnej lub szkolnej (klasy 1-3) w ramach nauki przyrody

Ceny:

wejście dla jednej osoby (dorosły lub dziecko) - 6 zł

bilet rodzinny (w naszym wypadku ja plus córka) - 10 zł

obiad: 25-40 zł od osoby

noclegi: 99-120 za pokój dwuosobowy

domek (6-8 osoby) - 250 zł/dobę

jazda konna - od 20 do 50 zł (w zależności od czasu trwania)

Fotografie:

Link do albumu z fotografiami (bo trochę ich zrobiłam): https://picasaweb.go...PodKogutemKrepa

Kontakt:

strona internetowa: http://www.podkogutem.pl/

adres: Wioska "Pod Kogutem", ul. Długa 8 , Krępa /koło Zalesia Górnego, 05-530 Góra Kalwaria

telefon: 22 727 04 00

• 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

- To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili!
- A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com