Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pieluszki wielorazowe - wątek doradczy :)

pieluszki wielorazowe pieluszkowanie pieluszki ekologiczne otulacze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 moonlight

Napisano 3 kwiecień 2014 20:31

W związku z tym, że na naszym forum jest kilka osób spodziewających się maluszków, otwieram wątek o pieluszkach wielorazowych. Chętnie doradzę, które pieluszki wybrać, co z czym połączyć itp. Pytajcie :)

• 0

www.drogeria-ekologiczna.pl - zapraszam na eko-zakupy
Sprawdź aktualne PROMOCJE :gamer:

www.podpaski-wielorazowe.plzapraszam też tutaj :)

#2 Elvaron

Napisano 8 kwiecień 2014 12:17

No to ja zacznę... :-) W związku z nieuchronnie zbliżającą się rozsypką musimy pomyśleć o również o magazynowaniu... khem, o pieluchach ;-) Generalnie nie chcielibyśmy korzystać tylko i wyłącznie z pampersów, chociaż ich zalety bywają nieocenione. Pozostają więc pieluchy wielorazowe. Tradycyjne tetrowe? Sam się na takich wychowałem i... żyję :-) Natomiast widziałem u ciebie w sklepie pieluszki wielorazowe z wkładami bambusowymi i z mikrofibry. Coś o zaletach i wadach jednych i drugich?

• 0

Robert

#3 Cobra

Napisano 8 kwiecień 2014 18:02

oj kochany, tetra to tylko jedna z wielu możliwości ale ja z racji szamba jechałam na pampersach. :) Jestem pewna, że dziewczyny doradzą coś solidnie :)

• 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

- To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili!
- A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

#4 qmpeela

Napisano 8 kwiecień 2014 18:24

Uuuu to baaardzo złożony temat. 

Chętnie wezmę udział w dyskusji jak tylko znajdę 5min na kompa :)

Tak na szybko, bambus jest naturalny mikrofibra nie. Bambus jest też duużo bardziej chłonny od mikrofibry, prawidłowo uzytkowany jest też mięciutki i nie sztywnieje tak jak mikrofibra po wielu praniach. Aczkolwiek trzeba pamiętać o strzepnięciu go przed powieszeniem. 

• 0

#5 Elvaron

Napisano 8 kwiecień 2014 18:34

A propos pampersów. Jak wygląda kwestia odzwyczajania dziecka od pieluchy? Znajomi podpowiadają, że łatwiej tetrowymi odzwyczaić (z racji dyskomfortu dziecka).

• 0

Robert

#6 Gabriela1999

Napisano 8 kwiecień 2014 18:46

A propos odzywczajania, to wielo na pewno lepsze, szczególnie te z mokrym od pupy, bo w kieszonka ch z mikropolarem dziecko czuje sucho i be z różnicy, mu, dobe są trenerki, które wytrzymują mniejszy sik, ale łatwiej je zdjąć i nałożyć tak jak majteczki.

Co do wielo, to bamus zdecydowanie lepiej chłonie niż mikrofibra, są wkłądy złożone z kilku warstw, które więcej płynu chłoną i pielucha nie przecieka.

Są pieluszki kieszonki z mikropolarem który daje efekt sucho od pupy-mikropolar może uczulac, są kieszonki z bambusem-mokro od pupy-do kazdej takiej pieluchy wkładamy wkład chłonny.

Pytajcie a odpowiem...:-)

• 0

#7 qmpeela

Napisano 8 kwiecień 2014 18:48

W pampersie dziecko nie czuje, że ma mokro. W wielorazówkach to już jest różnie. Jesli jest od srodka warstwa izolująca np. polar to maluch ma jak w pampku suchutko, jak damy tetrę, mikrofibrę ew. bambus lub inny materiał nie izolujący maluch będzie czuł  dyskomfort  ;)  Na pewno ma to wpływ na szybsze odpieluchowanie, ale to i tak następuje w czasie kiedy dziecko zaczyna kumać o co cho z tym wypróznianiem i nauczy się kontrolować, wstrzymywać do czasu wysadzenia na kibelku/nocniku. 

• 0

#8 qmpeela

Napisano 8 kwiecień 2014 18:50

Powiem tak, zrezygnowałam z wielo tuż przed świętami BN... wymieniłam, sprzedałam, oddałam... Teraz z pokorą wracam do wielorazówek walcząc z mega AZSem i odparzeniem u córy. 

• 0

#9 Elvaron

Napisano 8 kwiecień 2014 18:53

Moi (nasi?) rodzice stosowali duet: pielucha tetrowa i linomag. Nie przypominam sobie specjalnych narzekań mojej matki na odparzenia u swoich dzieci.

• 0

Robert

#10 Cobra

Napisano 8 kwiecień 2014 19:09

Elvaron: Z tym odzwyczajaniem to inny temat - nie wybiegaj tak do przodu bo to indywidualna kwestia każdego dziecka i nie ma badań potwierdzających wpływ rodzaju pieluszek na korzystanie z nocnika ;-p
Najpierw skup się na samych pieluchach. Szkoda, że tak późno zacząłeś temat bo dopiero co ktoś sprzedawał tutaj pieluchy :-(
  • 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

- To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili!
- A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

#11 moonlight

Napisano 8 kwiecień 2014 19:17

Jestem :) 

Elvaron, więc tak jak już wyżej wspomniane mikrofibra nie jest naturalna, a bambus jest. Jak chodzi o zalety, to w przypadku mikrofibry główną zaletą jest szybkie schnięcie :)

Na początek, dla noworodka genialnym rozwiązaniem jest malutki rozmiarowy otulaczyk i wkłady do niego. Szerzej o samym pieluszkowaniu noworodka pisałam tutaj >>

Otulacz i wkłady to ekonomiczne rozwiązanie, bo dziecko co chwilę siusia i nie tylko ;)

• 0

#12 moonlight

Napisano 8 kwiecień 2014 19:21

A propos pampersów. Jak wygląda kwestia odzwyczajania dziecka od pieluchy? Znajomi podpowiadają, że łatwiej tetrowymi odzwyczaić (z racji dyskomfortu dziecka).

Przy odwzyczajaniu wystarczy od strony pupy kłaść wkład bambusowy, wtedy dziecko czuje mokro i ładnie kojarzy przyczynę ze skutkiem.

Na początek radziłabym Ci się skupić na mniejszych pieluszkach, a jak dzieciątko nabierze masy, to wtedy mogą być już kieszonki. Ty pewnie pisałeś o pieluszkach Bobolider, które już mają wkłady w komplecie. Można też kupić same kieszonki i wkłady osobno. No i oczywiście masz rabat u mnie, więc ze spokojem ;)

Jak chodzi o magazynowanie, to wiaderko ze szczelną pokrywką plus olejek herbaciany lub lawendowy do skraplania, żeby zabić trochę zapach ;) a poza tym te olejki działają antybakteryjnie.

• 0

#13 qmpeela

Napisano 8 kwiecień 2014 19:29

Elvaron obecnie przy wielo nie stosuje sie kremów bo zatluszczaja. Mowie ofc o kieszonkach. A u nas odparzenie jest wynikiem alergii i azs a pampki to zaogniaja.

Tapatalk
  • 0

#14 moonlight

Napisano 8 kwiecień 2014 19:52

tak, kremów się nie stosuje, bo zatłuszczają włókna. Jeśli jest potrzeba użycia kremu, to wtedy warto pomiędzy pupę a pieluszkę włożyć papierek jednorazowy do pieluszek. W przypadku zatłuszczenia pieluszek oczywiście można je odtłuścić (płynem do naczyń w ciepłej wodzie)

• 0

#15 jewa

Napisano 9 kwiecień 2014 06:42

Ważne też jest by pieluszki nie krępowały nóżek dziecka, tak by mogło jest swobodnie podnosić do góry, wkładać do buzi, a tym sam swobodnie sie obracać, siadać, raczkować, itd.

• 0

#16 moonlight

Napisano 9 kwiecień 2014 08:04

Ważne też jest by pieluszki nie krępowały nóżek dziecka, tak by mogło jest swobodnie podnosić do góry, wkładać do buzi, a tym sam swobodnie sie obracać, siadać, raczkować, itd.

Zdecydowanie! Lepiej częściej przewijać, niż napchać wkładów chłonnych tyle, że dziecko nie może się ruszyć :)

• 0

#17 jewa

Napisano 9 kwiecień 2014 10:22

Zdecydowanie ;) Ale nie chodzi tylko o wkłady. Czasem pieluszki mają taki krój że blokują ruch, nawet bez wkładu podstawowego ;)

• 0

#18 moonlight

Napisano 9 kwiecień 2014 10:40

ja jestem zwolenniczką pieluszek wąskich w kroku (np. Nappime) :)

• 0

#19 Elayla

Napisano 17 czerwiec 2014 22:40

Jeśli chodzi o tetrę vs. dzisiejsze "nowoczesne" pieluszki to główną różnicą jest chłonność - na korzuść tych drugich. Co prawda tetra błyskawicznie schnie, ale jeśli dziecko sporo siusia to trzeba by jej napchać do pieluchy strasznie dużo, co jak już było wspomniane może krępować ruchy dziecka.
  • 0

Jaś Antoś mają już 20 miesięcy. Czekamy na 3 Maleństwo.

www.igle-figle.pl
Ciekawostki i porady przydatne dla każdej Mądrej Pani Domu smile.png

#20 moonlight

Napisano 21 czerwiec 2014 15:52

Z chlonności mi najbardziej odpowiada bambus.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pieluszki wielorazowe, pieluszkowanie, pieluszki ekologiczne, otulacze

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com