Skocz do zawartości

Zdjęcie

atrakcje dla dzieci z blokowisk

zabawa dzieci czas wolny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 buniaaa

Napisano 23 marzec 2014 18:47

jak Wy sobie układacie dzień? jakie Wasze dzieci mają atrakcje? szukam pomysłów jak wygonić nudę z główek łobuzów moich.

• 0

Basia mama Bartosza (03.2006) i Olusia (09.2010)

moja wymianka

#2 melodia

Napisano 2 kwiecień 2014 08:31

no nie jest to łatwa sprawa, mi przychodzą do głowy tylko place zabaw, moja koleżanka w wakacje jeżdziła ze swoim synem codziennie do innego w woj.śląskim ;)

sale zabaw, kino, może znajdą się jakieś zorganizowane zajęcia w domu kultury, basen...

wszystko zależy od wieku dzieci i zainteresowań

• 0
Zuzolek - radość nie do opisania, bo wylewa się uszami
http://melodia-tomik.blogspot.com/- A poezja niech brzmi jak melodia, poezja i nie tylko, bo życie jest poezją...
:angel: 16.08.2011, Zuz <3 31.08.2012, :angel: 16.10.2013, 09.2014 syn <3

#3 Cobra

Napisano 3 kwiecień 2014 04:58

Ja mam gdzieś na strychu książkę o prostych zabawach z dziećmi na trawniku pod blokiem. Jak odgruzuję okolice to znajdę. Ale uważam że wszystko zależy od wyobraźni. Ja jestem z tego pokolenia, które spędzało cały dzień na dworze i sami znajdowaliśmy sobie zabawy. Nie zawsze były w pełni bezpieczne (w ocenie rodziców rzecz jasna) ale jakoś wszyscy żyjemy hihi. Teraz jakoś inaczej podchodzi się do zabaw i nie jestem pewna czy ta zmiana jest z korzyścią dla dzieci. Bo czasy wcale nie są gorsze tylko głośniej się o niektórych rzeczach mówi. Ot cała różnica

Wysłane przez Tapatalk
  • 1

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

- To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili!
- A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

#4 buniaaa

Napisano 3 kwiecień 2014 16:17

Ja mam gdzieś na strychu książkę o prostych zabawach z dziećmi na trawniku pod blokiem. Jak odgruzuję okolice to znajdę. Ale uważam że wszystko zależy od wyobraźni. Ja jestem z tego pokolenia, które spędzało cały dzień na dworze i sami znajdowaliśmy sobie zabawy. Nie zawsze były w pełni bezpieczne (w ocenie rodziców rzecz jasna) ale jakoś wszyscy żyjemy hihi. Teraz jakoś inaczej podchodzi się do zabaw i nie jestem pewna czy ta zmiana jest z korzyścią dla dzieci. Bo czasy wcale nie są gorsze tylko głośniej się o niektórych rzeczach mówi. Ot cała różnica

Wysłane przez Tapatalk

też zawsze to powtarzam

ale 

no właśnie nie puszczę dzieci 3 i 8 lat samopasem pod blok przy głównej ulicy 20metrów a siedzieć i patrzeć to bez sensu dla mnie...

Ja zdecydowanie nie mam wyobraźni a dzieciaki zaraz jęczą że im się nudzi więc u nich też z tą wyobraźnią kiepsko :/

• 0

moja wymianka

#5 Cobra

Napisano 4 kwiecień 2014 00:58

A nie macie gdzieś tam blisko lasu, parku lub łąki? W takich miejscach można fajnie wylądować energię a dzieci same sobie znajdują zabawę patykami, kamykami czy trawą
  • 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

#6 melodia

Napisano 4 kwiecień 2014 06:45

my na szczęście mamy sporo placów zabaw wokoło, fantastyczny park, las

jedynie co to obawiam się kleszczy

• 0
http://melodia-tomik.blogspot.com/- A poezja niech brzmi jak melodia, poezja i nie tylko, bo życie jest poezją...

#7 Luthienna

Napisano 4 kwiecień 2014 10:02

hmmm od kiedy jest ciepło odbieram później z przedszkola - tam hasa w swoim ulubionym towarzystwie. Więc nudzi sie potem krócej w domu :D

Przy braku pogody zapraszamy dziecko do siebie lub idziemy do innego dziecka.

A generalnie to we wrześniu byliśmy na kilku pokazowych zajęciach czy to zajęć sportowych czy zabaw ( plastyka, muzyka, gotowanie) i Mlody mógł sobie wybrać z tego dwa wydarzenia. I teraz regularnie chodzimy na te zajęcia.

Na prawdę warto podejśc do Domu Kultury - tam Twoje dziecko zajmą konkretnie i ciekawie a Ty sobie odpoczniesz.

W Domach Kultury wybór zajęc jest zwykle ogromniasty z wielu dziedzin nawet modelarstwo, astronomia czy garncarstwo. Do tego standard: tańce, plastyka, muzyka, instrument, teatrzyk.

Mój sie nie nudzi - za to ja biegam jak dzika :)

• 0

Mężczyzna traktujący kobietę jak księżniczkę udowadnia, że był wychowywany przez królową.

#8 buniaaa

Napisano 4 kwiecień 2014 19:20

ok, dzięki za pomysły ale okiełznać dwójkę naraz w zróżnicowanym wieku to nie łatwe :/ póki co odświeżamy działeczkę naszą i może uda mi się zmobilizować aby tam chodzić z nimi, tylko co ja będe tam robić...

W przedszkolu Olo jest do 15tej czyli prawie max bo Bartosza świetlica do 15,30 więc pędze po nich co sił w nogach po nieleniwym dniu w pracy gdzie czasami usiąść mogę pod koniec tylko...

Olo wygania sie na placu zabaw napewno, Bartosz na świetlicy po lekcjach więc też wybawiony albo w sali albo na orliku ale jak przychodzą do domu to marudzą, że nuda i na dwór chcą a jak nie marudzą to plują sie i biją i kłócą itd

Dzisiejsze popołudnie na działeczce udane ale i ja miałam zajęcie choć szczerze to nie miałam siły i padam na twarz bo dopiero łapie oddech dzisiejszego dnia.

• 0

moja wymianka

#9 mik

Napisano 29 lipiec 2014 10:01

Podam przykład takien niedzieli w naszym domu. Świętością stało wspólne i kreatywne spędzanie czasu. Myślę tu o wyjściach np do zoo, teatru,teatru z kukiełakimi gdzieś gdzie dziecko może zaczerpnąć wiedzy, poznać trochę świat. O taka opcja pojawiła się ostatnio: http://www.kopernik.org.pl/wystawy/ lubię takie atrakcje dla dzieci bo przynajmniej wiem, że pieniadze wydane na bilet zaowocują jakąś wiedzą i są w ten sposób dobrze spożytkowane. Nie wyobrażam sobie niedziel spędzanych w centrach handlowych wśród tłumów ludzi.

• 0

#10 melodia

Napisano 29 lipiec 2014 10:09

Bunia działeczki zazdroszczę. Na pewno coś kreatywnego da się tam wymyśleć dla chłopców ;)
  • 0

#11 buniaaa

Napisano 29 lipiec 2014 20:43

Podam przykład takien niedzieli w naszym domu. Świętością stało wspólne i kreatywne spędzanie czasu. Myślę tu o wyjściach np do zoo, teatru,teatru z kukiełakimi gdzieś gdzie dziecko może zaczerpnąć wiedzy, poznać trochę świat. O taka opcja pojawiła się ostatnio: http://www.kopernik.org.pl/wystawy/ lubię takie atrakcje dla dzieci bo przynajmniej wiem, że pieniadze wydane na bilet zaowocują jakąś wiedzą i są w ten sposób dobrze spożytkowane. Nie wyobrażam sobie niedziel spędzanych w centrach handlowych wśród tłumów ludzi.

hmmm tylko my do najbliższego teatru itp mamy 40km kaski ledwo ledwo więc nie dość że wstęp to jeszcze paliwo, u nas ten pomysł odpada.

Bunia działeczki zazdroszczę. Na pewno coś kreatywnego da się tam wymyśleć dla chłopców ;)

tak, piaskownica, ślizgawka, hamaczek oraz gra w piłkę i tak wkółko ...

• 0

moja wymianka

#12 Cobra

Napisano 30 lipiec 2014 14:20

Nie wyobrażam sobie niedziel spędzanych w centrach handlowych wśród tłumów ludzi.

Oj ja też nie :( rozumiem wspólną konieczność zakupów (nie piszę się na kupowanie butów pięciolatce bez niej) ale to konkretna sprawa do załatwienia. Jednak to nie to samo co długie spacery galerią i zwiedzanie wystaw sklepowych :(

Tapatalk - czyli z Kluchą u cysia, pisane lewą ręką poległa w walce z autokorektą
  • 0

#13 melodia

Napisano 30 lipiec 2014 19:43

Bunia jak im się nie nudzi. Moja wczoraj przez godzinę latała po tarasie ;)
  • 0

#14 andzellla

Napisano 29 sierpień 2018 11:05

Fajną i ciekawą formą rozrywki dla dzieci (ale także dla dorosłych), są parki trampolin. Zauważyłam, że teraz powstaje znacznie więcej takich miejsc. Jeśli jesteście z Wrocławia, to tutaj http://cowewroclawiu...c-we-wroclawiu/ dowiecie się, gdzie takowe parki trampolin znaleźć.

• 0

#15 paluch686

Napisano 29 sierpień 2018 18:49

Moje dzieciaki bawią się same. Mają świetne zabawki od https://kalimba.pl/

Są super kreatywne. Wiadomo, nic nie zastąpi im rodzeństwa :)

• 0

#16 Demona

Napisano 6 wrzesień 2018 19:41

Bardzo dużo ciekawych rzeczy dla dzieci znajdziesz na tym blogu https://nianio.com.p...tegory/dziecko/ Jest tutaj naprawdę bardzo dużo ciekawych wpisów parentingowych na których znajdziesz wiele ciekawych rzeczy na temat zabaw i atrakcji dla dzieci. Warto się inspirowac na takich stronach aby zawsze móc zaskakiwać nasze dzieci :)

• 0

#17 Kirssteen

Napisano 12 wrzesień 2018 21:08

Chyba każde osiedle ma swój plac zabaw. Jest to chyba jedno z nielicznych miejsc gdzie możecie wyjść ze swoim dzieciakiem i pobawić się na świeżym powietrzu. No chyba, że też macie w okolicy jakiś spokojny park, czy też skwer. Mieszkając w bloku tym bardziej powinniście zadbać o sporo zabawek dla najmłodszych. Moja Zuzia ma praktycznie cały pokój zawalony zabawkami :) Teraz planuje jej kupić w końcu jakąś edukacyjną zabawkę. Znalazłam takie na stronie https://nodik.pl/zab...rice-c-2,8.html Myślę, że tego typu zabawki to najlepsze co może być dla dzieci

• 0

#18 LionHeart

Napisano 14 październik 2018 16:35

Jak tylko mam chwilę wolnego to staram się gdzieś zabrać moje dzieciaki. Ostatnio otwarli nam niedaleko papugarnię, to kolejny cel na najbliższy weekend :)

• 0

#19 andzellla

Napisano 30 listopad 2018 07:38

A jaki macie Pomysł na Mikołajkowe prezenty ? Mikołajki coraz bliżej, a ja nie mam zakupionych jeszcze żadnych prezentów... i nawet nie mam żadnego pomysłu. Myślicie, że jakieś zestawy klocków sprawdzą się dla 6-letniego dziecka?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zabawa, dzieci, czas wolny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com