Skocz do zawartości

Zdjęcie

Studia czy kurs? Jak myślicie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 germina

Napisano 12 listopad 2013 23:49

Witajcie. Myślę sobie ostatnio nad dodatkowymi studiami, kierunek to Finanse i Zarządzanie w Branży Turystycznej. Chciałabym się znać na tych zagadnieniach trochę lepiej, tylko nie wiem czy nie lepszy będzie jakiś kurs (bo krótszy)?

• 0

#2 gosia_foks

Napisano 13 listopad 2013 09:41

ja studiow nie polecam...duzo czasu zajmuja, duzo niepotrzebnych rzeczy sie wciska - jesli jest kurs, szkolenie- wybralabym to ;)
  • 0

#3 germina

Napisano 13 listopad 2013 14:07

Aha, biorę pod uwagę ta uczelnię - WSB. Chcialabym trochę opinii od studentów stamtąd, ewntualnie co Waszym zdaniem będzie się bardziej "opłacać"...

• 0

#4 germina

Napisano 13 listopad 2013 14:09

Dziękuję bardzo za opinie. A możesz może polecić jakiś kurs z tej tematyki? Bo tych firm szkoleniowych jest tyle że glowa mała

• 0

#5 gosia_foks

Napisano 13 listopad 2013 14:14

niestety, nie pomoge, bo ja z innej branzy, ale ostatnio robilam studia drugie tylko dlatego ze z tego kierunku nic innego nie ma, no i to strata czasu, dodatkowe przedmioty niezwiazane z tematem (bo to przeciez studia); kurs- uwazam, ze jest bardziej konkretny!
  • 0

#6 melodia

Napisano 14 listopad 2013 20:35

jak wybierałabym już coś to studia ;)

• 0
Zuzolek - radość nie do opisania, bo wylewa się uszami
http://melodia-tomik.blogspot.com/- A poezja niech brzmi jak melodia, poezja i nie tylko, bo życie jest poezją...
:angel: 16.08.2011, Zuz <3 31.08.2012, :angel: 16.10.2013, 09.2014 syn <3

#7 Emilka

Napisano 22 listopad 2013 11:00

Niezależnie od kierunku... pracodawca zawsze inaczej będzie patrzeć na ukończony kurs, a inaczej ukończone studia.

• 0

#8 Cobra

Napisano 22 listopad 2013 11:57

Niezależnie od kierunku... pracodawca zawsze inaczej będzie patrzeć na ukończony kurs, a inaczej ukończone studia.

ale sądzisz że woli kurs (z racji chęci rozwoju pracownika na różnych płaszczyznach) czy studia (z racji dogłębności poznania tematu)? Bo tak sobie teraz zadałam sama pytanie, co ja bym u pracownika wolała i ... nie wiem, to chyba zależałoby od tego, czego dotyczyłby kurs czy kierunek studiów. Jeśli po kursie byłby egzamin sprawdzający nabytą wiedzę to chyba wolałabym kurs bo na studiach uczą też wielu śmieciowych przedmiotów, tzw, wypełniaczy godzinowo-programowych. A doświadczenia i tak pracownik nie ma ani po jednym ani po drugim ;)

Tiaaaa.... no dokładnie, jesli miałby to być lekarz to jednak studia bym wolała żeby skończył ale jeśli informatyk to kurs mi by wystarczył, jeśli posiadałby umiejętności, których potrzebuję  :spiteful:

• 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

- To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili!
- A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

#9 Emilka

Napisano 22 listopad 2013 12:06

Masz rację co do czasowych wypełniaczy na studiach. Jednak zazwyczaj na studiach ilość konkretnych materiałów i tak jest znacznie większa, niż na kursach.

Inną sprawą jest, że często kursy bardziej są na bieżąco z nowinkami w danej branży, niż program na studiach, który czasem bywa archaiczny.

• 0

#10 Cobra

Napisano 22 listopad 2013 12:22

no i jeszcze kwestia podejścia słuchaczy/studentów - na kurs zazwyczaj chodzą ci, którzy chcą sie czegoś nauczyć a na studia... no cóż, różnie z tym bywa  :spiteful:

• 0

aniołek - 01.06.2008  :angel: , Izunia - 30.10.2009  :heart:  , Krzyś - 17.07.2014  :baby:  

- To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili!
- A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

#11 Emilka

Napisano 22 listopad 2013 12:38

To fakt. Najwięcej w sumie zależy od tego jaki jest wymiar godzin, program kursu i kto jest prowadzącym.

• 0

#12 edgarr89

Napisano 5 lipiec 2018 17:51

Często o pracę łatwiej po kursie zawodowym, niż po studiach. Warto najpierw rozejrzeć się po rynku pracy i sprawdzić kogo poszukują. Kursy zawodowe prowadzą w każdym średnim i większym mieście, w Nowym Sączu w TISBUD, na https://www.tisbud.pl można sprawdzić jakie, m.in. dla spawaczy, czy operatorów.

• 0

#13 sunnyday

Napisano 19 październik 2018 10:18

Ja myślę, że studia jeżeli chcesz dogłębnie poznać daną dziedzinę. Ale jeżeli jest Ci potrzebna ogólna wiedza

to myślę, że kurs wystarczy. Swoją drogą większym problemem jest chyba gdzie zacząć studia. Ostatnio czytałam fajny artykuł tutaj

http://totest.pl/ucz...-sie-na-studia/ o tym czy lepiej studiować w Poznaniu czy we Wrocławiu.

To też jest ważne bo na różnych uczelniach są różne poziomy nauczania więc nad tym też warto się zastanowić.

• 0

#14 lambada

Napisano 30 sierpień 2019 13:56

Myślę że warto zastanowić się nad dodatkowymi szkoleniami albo po prostu dokształceniem mi się. Jest bardzo wiele różnych kursów chociażby to szkolenia trener personalny i na pewno każdy może znaleźć coś fajnego dla siebie.

• 0

#15 kasidi

Napisano 14 październik 2019 11:08

Wszystko zależy czego oczekujesz.

Zerknij sobie tu jak zadawać pytania w mowie zależnej

i zobacz czy taka forma nauki online byłaby dla Ciebie dobrym pomysłem?

Ja uważam, że warto się nad tym zastanowić.

• 0

#16 paluch686

Napisano 12 listopad 2019 18:04

Studia traktują o przedmiocie bardzo szeroko, są fajne dla lepszego rozpoznania sprawy. Kursy i szkolenia https://poznanlab.pl/szkolenia/ to konkret i ogrom wiedzy. Zależy kto jak chce się edukować. Oczywiście optymalnie powinno być studia, potem kursy i szkolenia.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com